Domů
Ropa
Chevron se v 1Q vrátil k zisku, pomohl 40% nárůst tržeb

Chevron se v 1Q vrátil k zisku, pomohl 40% nárůst tržeb

Americká ropná dvojka Chevron se v prvním čtvrtletí vrátila k zisku a její výsledek byl lepší, než se čekalo. Dopomohly k němu snížené náklady, prodeje majetku a zvýšené ceny ropy, sdělila dnes společnost.

Čistý zisk Chevronu dosáhl 2,68 miliardy dolarů (66,2 miliardy Kč) po ztrátě 725 milionů USD v loňském prvním čtvrtletí. Zisk na akcii bez zahrnutí jednorázových položek činil 1,23 USD a o 37 centů překonal průměrný odhad analytiků oslovených agenturou Thomson Reuters.

Tržby Chevronu se zvýšily o 40 procent na 32 miliard dolarů. Objem těžby stoupl o 0,4 procenta na 2,67 milionu barelů denně v přepočtu na energetický ekvivalent ropy. Většinu růstu Chevron zaznamenal v Permské pánvi v západním Texasu, která je podle šéfa firmy Johna Watsona klíčovou oblastí pro další růst firemní produkce.

Ilustrační foto

Zisk americké ropné jedničky Exxon Mobil vzrostl v prvním čtvrtletí více než dvojnásobně na čtyři miliardy dolarů. Rovněž výsledek Exxonu podpořily vyšší ceny ropy a snižování nákladů.

Světové ceny ropy začátkem loňského roku v důsledku nadměrných dodávek na trh poprvé za 12 let sestoupily pod 30 dolarů za barel. Nyní se pohybují kolem 50 dolarů, kam se dostaly na konci loňského roku po dohodě předních světových těžařů o snížení dodávek na trh.

Štítky:ropa

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.