Domů
Ropa
OPEC a jeho spojenci od srpna zmírní redukci těžby ropy

OPEC a jeho spojenci od srpna zmírní redukci těžby ropy

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci od srpna zmírní dohodnuté snížení těžby ropy, protože světová ekonomika začíná pomalu oživovat z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19. Uvedl to dnes podle agentury Reuters saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán.

Skupina OPEC+, která zahrnuje ropný kartel OPEC a jeho spojence v čele s Ruskem, od května snížila těžbu o 9,7 milionu barelů denně, což odpovídá zhruba deseti procentům globálních dodávek ropy. Od srpna do prosince by již měl ale dohodnutý rozsah snížení těžby činit pouze 7,7 milionu barelů denně, píše Reuters.

Princ Abdalazíz nicméně upozornil, že ve skutečnosti bude těžba o něco nižší, protože někteří účastníci dohody budou kompenzovat svou nadprodukci z předchozích měsíců. Podle dokumentu, ke kterému získala přístup agentura Reuters, by měl v srpnu a září skutečný rozsah snížení těžby činit zhruba 8,54 milionu barelů denně.

OPEC+ se omezováním dodávek ropy na trh snaží podpořit její ceny. Ty se již v důsledku těžebních restrikcí a postupného uvolňování opatření proti šíření koronaviru vrátily nad 40 dolarů za barel poté, co se v dubnu propadly pod 16 dolarů za barel, tedy na nejnižší úroveň za 21 let.

pmh mka

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.