Domů
Ropa
Ropa kvůli nejistotě před summitem G20 mírně zlevňuje

Ropa kvůli nejistotě před summitem G20 mírně zlevňuje

Ropa
Bez komentáře
27. červen 2019, 18:55
ČTK

Ceny ropy se dnes mírně snižují. Na vině jsou podle analytiků obavy, že na víkendovém summitu G20 v Japonsku by se nemuselo podařit dosáhnout průlomu v obchodním sporu mezi Spojenými státy a Čínou.

Severomořská ropa Brent kolem 18:00 SELČ ztrácela 0,4 procenta na 66,25 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak ve stejnou dobu vykazovala pokles o 0,3 procenta na 59,22 dolaru za barel.

Ve středu ceny ropy vzrostly o více než dvě procenta po zprávě o překvapivě prudkém poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Obchodní konflikt mezi Washingtonem a Pekingem ale vyvolává obavy ohledně budoucího vývoje poptávky po ropě. Spojené státy a Čína jsou největšími spotřebiteli ropy na světě.

Americký prezident Donald Trump bude na summitu G20 jednat o obchodních záležitostech se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem.

„Všechno je to o summitu G20,“ uvedl analytik Craig Erlam ze společnosti OANDA.

„Je jasné, že investoři jsou ohledně tohoto setkání trochu opatrní vzhledem k tomu, jak se rozhovory (mezi USA a Čínou) dříve zhroutily, a vzhledem k bojovné rétorice, kterou od té doby slyšíme z obou stran,“ dodal.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentsrpen66,2566,49
New York – NYMEXWTIsrpen59,2259,38

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Bohatší díky ruské invazi. Příjmy z prodeje ropy vyskočily v Saúdské Arábii o 89 procent, se zvyšováním produkce je ale opatrná
8. srpen 2022, 07:13
Čeká svět stagflace jako po ropných šocích v 70. letech? Vysoká inflace už je realitou, nyní se blíží i ekonomická krize
4. srpen 2022, 15:15
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se