Domů
Ropa
Ropa výrazně zdražuje, ceny si připisují zhruba tři procenta

Ropa výrazně zdražuje, ceny si připisují zhruba tři procenta

Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, připisují si zhruba tři procenta. K růstu přispěly údaje o zásobách suroviny ve Spojených státech a také ujištění Ruska, že země bude nadále spolupracovat s Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) na zajištění rovnováhy na trhu.

Krátce před 18:00 SEČ vykazovala cena severomořské ropy Brent nárůst o 2,7 procenta na 62,56 dolaru za barel. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 procenta na 56,90 dolaru za barel.

Americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby ropy v USA minulý týden vzrostly o 1,4 milionu barelů. Růst zásob tak byl méně výrazný, než se očekávalo. Analytici v anketě agentury Reuters předpovídali růst o 1,5 milionu barelů a úterní zpráva soukromého institutu API hovořila dokonce o přírůstku v rozsahu šesti milionů barelů.

Ruský prezident Vladimir Putin dnes uvedl, že společným cílem Ruska a kartelu OPEC je udržení rovnováhy na trhu. Kartel OPEC a jeho spojenci včetně Ruska se už začátkem července domluvili na prodloužení dohody o omezení těžby o devět měsíců, což znamená do konce března příštího roku. O své těžební politice budou znovu jednat 5. a 6. prosince ve Vídni.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

ZÁVĚREČNÁ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

leden

62,56

60,91

New York – NYMEX

WTI

prosinec

56,90

55,21

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.