Domů
Ropa
Ropa výrazně zdražuje, ceny si připisují zhruba tři procenta

Ropa výrazně zdražuje, ceny si připisují zhruba tři procenta

Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, připisují si zhruba tři procenta. K růstu přispěly údaje o zásobách suroviny ve Spojených státech a také ujištění Ruska, že země bude nadále spolupracovat s Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) na zajištění rovnováhy na trhu.

Krátce před 18:00 SEČ vykazovala cena severomořské ropy Brent nárůst o 2,7 procenta na 62,56 dolaru za barel. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 procenta na 56,90 dolaru za barel.

Americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby ropy v USA minulý týden vzrostly o 1,4 milionu barelů. Růst zásob tak byl méně výrazný, než se očekávalo. Analytici v anketě agentury Reuters předpovídali růst o 1,5 milionu barelů a úterní zpráva soukromého institutu API hovořila dokonce o přírůstku v rozsahu šesti milionů barelů.

Ruský prezident Vladimir Putin dnes uvedl, že společným cílem Ruska a kartelu OPEC je udržení rovnováhy na trhu. Kartel OPEC a jeho spojenci včetně Ruska se už začátkem července domluvili na prodloužení dohody o omezení těžby o devět měsíců, což znamená do konce března příštího roku. O své těžební politice budou znovu jednat 5. a 6. prosince ve Vídni.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTZÁVĚREČNÁ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentleden62,5660,91
New York – NYMEXWTIprosinec56,9055,21

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.