Domů
Ropa
Ropa zdražuje navzdory obavám ze zpomalení ekonomiky

Ropa zdražuje navzdory obavám ze zpomalení ekonomiky

Ceny ropy zahájily týden růstem. Zvyšují se navzdory obavám ze zpomalení tempa hospodářského růstu a trvajícímu americko-čínskému konfliktu, který snížil poptávku po tomto typu surovin. Severomořská ropa Brent kolem 16:45 SELČ přidávala 0,3 procenta na 58,69 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI si připisovala 0,55 procenta na 54,80 dolaru za barel.

Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v pátek uvedla, že sílící příznaky snížení tempa růstu ekonomiky způsobily výrazné zpomalení celosvětové poptávky po ropě. Ta v prvním pololetí rostla nejpomaleji od finanční krize roku 2008. Že se zhoršily globální ekonomické vyhlídky na třetí čtvrtletí pak dnes oznámil německý institut Ifo.

Třetí čtvrtletí přitom bývá nejsilnějším obdobím, co se týče poptávky po ropě. Lidé totiž odjíždějí na letní dovolené a poptávají pohonné hmoty. Cenu ale tlačí dolů slabší poptávka. V posledních měsících vázne i dovoz ropy do Indie kvůli slabšímu růstu ekonomiky v této zemi.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

říjen

58,69

58,53

New York – NYMEX

WTI

září

54,80

54,50

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.