Domů
Ropa
Ropa zdražuje po překvapivém poklesu zásob v USA
Zdroj:pixabay

Ropa zdražuje po překvapivém poklesu zásob v USA

Ceny ropy dnes rostou v reakci na překvapivý pokles zásob ve Spojených státech, oznámený ve středu, a po komentářích Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o nižší než očekávané těžbě ropy z břidlic v USA v roce 2020.

Kolem 17:15 SEČ cena severomořské ropy Brent vzrostla o 0,99 procenta a prodávala se za 62,99 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala 0,89 procenta na 57,63 USD za barel.

Generální sekretář OPEC Mohammed Barkindo ve středu uvedl, že se pravděpodobně sníží odhad ropných dodávek na rok 2020. Revize se údajně dotkne především americké těžby z břidlic.

Růst cen by nicméně mohla zmírnit dnes zveřejněná zpráva vládního Úřadu pro energetické informace (EIA). Podle ní se americké ropné zásoby v minulém týdnu zvýšily, nikoli snížily, jak uváděla středeční zpráva amerického soukromého institutu API. EIA uvádí, že ropné zásoby v USA stouply o 2,2 milionu barelů. Analytici oslovení agenturou Reuters odhadovali, že se zásoby zvednou jen na 1,649 milionu barelů.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

ZÁVĚREČNÁ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

leden

62,99

62,37

New York – NYMEX

WTI

prosinec

57,63

57,12

vjn mka

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.