Domů
Ropa
Ropa zdražuje před rozhodnutím OPEC o možném dalším snížení těžby

Ropa zdražuje před rozhodnutím OPEC o možném dalším snížení těžby

Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Ve Vídni začíná jednání zástupců Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o možném rozšíření loňské dohody o snížení dodávek ropy na trh. V pátek se k nim připojí i zástupci těžařských států mimo kartel.

Kolem 16:00 SEČ vykazovala severomořská ropa Brent nárůst zhruba o 1,2 procenta na 63,77 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 0,9 procenta na 58,93 dolaru za barel.

Podle zdrojů agentury Reuters doporučil ministerský panel klíčových producentů OPEC a spojenců vedených Ruskem prohloubení těžebních škrtů o dalších 500.000 barelů denně (bpd) ze současné úrovně zhruba 1,2 milionu bpd. Producentské země doufají, že se jim tak podaří dosáhnout vyšší ceny ropy a zabránit jejímu přebytku na trhu.

OPEC a jeho spojenci se loni v prosinci dohodli na snížení dodávek ropy na trh o 1,2 milionu barelů denně. Dohoda byla sjednána na letošní první pololetí, v červenci však byla její platnost prodloužena do konce března příštího roku.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentúnor63,7763,00
New York – NYMEXWTIleden58,9358,43

vjn

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.