Domů
Ropa
Rusko ve strategickém dokumentu neočekává další prohloubení ropných produkčních škrtů

Rusko ve strategickém dokumentu neočekává další prohloubení ropných produkčních škrtů

Ruské ministerstvo energetiky uvedlo v návrhu svého energetického strategického dokumentu, že pokles v dodávce ropy po roce 2020 by mohl vést k vyšším cenám. Přesto státní zastupitelé zmiňují a vidí za určitých podmínek prostor k poklesu cen. S dalšími ropnými produkčními škrty dokument nepočítá.

Pokles v dodávaném množství ropy na trh po roce 2020 by mohl dle ruského ministerstva zapříčinit růst ceny ropy. Ve stejném dokumentu je ovšem zmíněna také nejasná budoucí poptávka s tím, že se v dokumentu předpokládá zpomalení poptávky a dosažení vrcholu před rokem 2030.

„Poptávka po ropných produktech bude utvářena pod vlivem rostoucí spotřeby v dopravě a zároveň snižující se poptávkou v domácnostech a komerčním sektoru, stejně jako v elektroenergetice,“ je uvedeno v návrhu.

Pokud by ceny ropy klesly na hodnotu mezi 25 až 30 dolary za barel, jak zmínil ruský ministr financí Anton Siluanov na počátku tohoto týdne s tím, že taková možnost existuje, bude mít Rusko komerční životaschopnou rezervu po dobu tří let.

„Protože je nepravděpodobné, že by ceny ropy dramaticky vzrostly, pak v případě nedodržení produkčních limitů členských zemí OPEC existuje samozřejmě riziko pádu cen na hodnotu 25-30 USD/barel. Naše rozpočtová politika nám umožňuje obejít tato rizika až po dobu tří let a plnit všechny naše závazky s akumulovanými rezervami,“ řekl médiím Siluanov.

Rusko je při sestavování rozpočtu vzhledem k vysoké volatilitě ceny ropy opatrné a například pro rok 2019 byla výchozí cena ropy stanovena na 41,6 USD/barel. Ruský prezident také v letošním roce prohlásil, že na vyrovnání rozpočtu stačí Rusku pouze 40 USD/barel.

Stěžejní v návrhu strategického dokumentu ovšem zůstává predikce průměrné celkové produkce do roku 2024. Ta předpokládá produkci mírně nad úrovní 11,2 miliónů barelů ropy za den a naznačuje tak, že Rusko neočekává další prohloubení ropných produkčních škrtů.

Štítky:ropaRuskoOPEC

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.