Domů
Ropa
Ruský Lukoil je v Q4 zpět v zisku, těží z vyšších cen ropy

Ruský Lukoil je v Q4 zpět v zisku, těží z vyšších cen ropy

Ropa
Bez komentáře
14. březen 2017, 17:01
ČTK

Ruská ropná společnost Lukoil hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí s čistým ziskem 46,6 miliardy rublů (19,9 miliardy Kč), zatímco ve stejném období předchozího roku měla ztrátu 65 miliard rublů. Firma ve své dnešní zprávě uvedla, že jí ke zlepšení pomohl zejména růst cen ropy.

Výsledek je nepatrně lepší, než čekali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že firma vydělá 45 miliard rublů. Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) se snížil na 183,3 miliardy rublů ze 186,3 miliardy o rok dříve.

Lukoil je druhým největším producentem ropy v Rusku. Jeho celkové tržby se zvýšily na 1,40 bilionu rublů (598,8 miliardy Kč) z 1,37 bilionu rublů o rok dříve.

Lukoil se potýkal s poklesem objemu těžby na svých nalezištích, který loni dosáhl devíti procent. Průměrná cena za barel uralské ropy se snížila o 18 procent na 41,14 dolaru. V samotném čtvrtém čtvrtletí cena za barel o 14 procent vzrostla a činila 46,90 dolaru.

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Ropovodem Družba po osmi dnech znovu do Česka proudí ropa
12. srpen 2022, 19:51
Česká ropa čeká v běloruském zásobníku, říká bývalý šéf Mera
11. srpen 2022, 23:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se