Domů
Ropa
Ruský Lukoil je v Q4 zpět v zisku, těží z vyšších cen ropy

Ruský Lukoil je v Q4 zpět v zisku, těží z vyšších cen ropy

Ruská ropná společnost Lukoil hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí s čistým ziskem 46,6 miliardy rublů (19,9 miliardy Kč), zatímco ve stejném období předchozího roku měla ztrátu 65 miliard rublů. Firma ve své dnešní zprávě uvedla, že jí ke zlepšení pomohl zejména růst cen ropy.

Výsledek je nepatrně lepší, než čekali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že firma vydělá 45 miliard rublů. Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) se snížil na 183,3 miliardy rublů ze 186,3 miliardy o rok dříve.

Lukoil je druhým největším producentem ropy v Rusku. Jeho celkové tržby se zvýšily na 1,40 bilionu rublů (598,8 miliardy Kč) z 1,37 bilionu rublů o rok dříve.

Lukoil se potýkal s poklesem objemu těžby na svých nalezištích, který loni dosáhl devíti procent. Průměrná cena za barel uralské ropy se snížila o 18 procent na 41,14 dolaru. V samotném čtvrtém čtvrtletí cena za barel o 14 procent vzrostla a činila 46,90 dolaru.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.