Domů
Rychlé zprávy
ČEPS pomáhá školákům ke snadnějšímu přechodu z distanční výuky zpět do lavic  
Zdroj: ČEPS, a.s.

ČEPS pomáhá školákům ke snadnějšímu přechodu z distanční výuky zpět do lavic  

Finanční prostředky v celkové výši sedmi milionů Kč z Dárcovského programu společnosti ČEPS putují do všech krajů České republiky s cílem podpořit snazší přechod dětí a studentů z distanční výuky zpět do škol. Pomoc krajům je poskytována v rámci výzvy COVID IV, další z řady aktivit provozovatele přenosové soustavy zaměřené na zmírnění dopadů pandemie onemocnění covid-19.

V rámci výzvy COVID IV je podporováno doučování dětí včetně prázdninových doučovacích kempů, dovybavení učeben IT technikou i jiné mimoškolní vzdělávání žáků a studentů základních i středních škol.

Pandemie covid-19 zastavila prezenční výuku na základních i středních školách téměř ze dne na den. Situace byla nová pro žáky i učitele, kteří museli na nový způsob výuky reagovat bezprostředně. Velmi mě těší, že prostřednictvím Dárcovského programu pomáháme usnadnit přechod žáků ze vzdáleného vyučování opět do běžného školního prostředí,“ říká Martin Durčák, předseda představenstva ČEPS, a.s.

Na boj s pandemií onemocnění covid-19 společnost ČEPS doposud poskytla 22 miliónů korun. Podpořila nákup ochranných zdravotnických pomůcek v krajích i sedmi fakultních nemocnicích. Finanční prostředky v celkové výši 2 000 000 byly minulý rok poskytnuty také například projektu „Pořiďme lékařům ochranné masky“, v jehož rámci jsou zajišťovány prostředky na výrobu ochranných celoobličejových masek Covmask.

Společnost ČEPS je na poli společenské odpovědnosti dlouhodobě aktivní. V rámci Dárcovského programu každoročně podpoří stovky projektů zaměřených na pomoc lidem v tíživé životní situaci. Zaměřuje se také na regionální projekty v oblasti kultury a rozvoje sportu dětí a mládeže.

Komentáře

(1)

Ivan Novák

24. červen 2021, 12:08

Záslužné, pokud to bude mít i měřitelný věcný efekt a nejde jen o PR. Ještě lepší by bylo, kdyby si ČEPS stejně pozorně hleděl i údržby a diagnostiky svých zařízení - podle dat ČHMÚ dosáhl v Temelíně dnes kolem půlnoci náraz větru 20 m/s a vzduch se přitom rychle ochladil o cca 4 stupně, toho by si 30 let staré blokové 400 kV vedení nemělo ani všimnout. A přece stožáry spadly.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.