Domů
Rychlé zprávy
ČEPS pomáhá školákům ke snadnějšímu přechodu z distanční výuky zpět do lavic  
education, elementary school, learning and people concept - teacher helping school kids writing test in classroom
Zdroj: ČEPS, a.s.

ČEPS pomáhá školákům ke snadnějšímu přechodu z distanční výuky zpět do lavic  

Finanční prostředky v celkové výši sedmi milionů Kč z Dárcovského programu společnosti ČEPS putují do všech krajů České republiky s cílem podpořit snazší přechod dětí a studentů z distanční výuky zpět do škol. Pomoc krajům je poskytována v rámci výzvy COVID IV, další z řady aktivit provozovatele přenosové soustavy zaměřené na zmírnění dopadů pandemie onemocnění covid-19.

V rámci výzvy COVID IV je podporováno doučování dětí včetně prázdninových doučovacích kempů, dovybavení učeben IT technikou i jiné mimoškolní vzdělávání žáků a studentů základních i středních škol.

Pandemie covid-19 zastavila prezenční výuku na základních i středních školách téměř ze dne na den. Situace byla nová pro žáky i učitele, kteří museli na nový způsob výuky reagovat bezprostředně. Velmi mě těší, že prostřednictvím Dárcovského programu pomáháme usnadnit přechod žáků ze vzdáleného vyučování opět do běžného školního prostředí,“ říká Martin Durčák, předseda představenstva ČEPS, a.s.

Na boj s pandemií onemocnění covid-19 společnost ČEPS doposud poskytla 22 miliónů korun. Podpořila nákup ochranných zdravotnických pomůcek v krajích i sedmi fakultních nemocnicích. Finanční prostředky v celkové výši 2 000 000 byly minulý rok poskytnuty také například projektu „Pořiďme lékařům ochranné masky“, v jehož rámci jsou zajišťovány prostředky na výrobu ochranných celoobličejových masek Covmask.

Společnost ČEPS je na poli společenské odpovědnosti dlouhodobě aktivní. V rámci Dárcovského programu každoročně podpoří stovky projektů zaměřených na pomoc lidem v tíživé životní situaci. Zaměřuje se také na regionální projekty v oblasti kultury a rozvoje sportu dětí a mládeže.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Ivan Novák
24. červen 2021, 12:08

Záslužné, pokud to bude mít i měřitelný věcný efekt a nejde jen o PR. Ještě lepší by bylo, kdyby si ČEPS stejně pozorně hleděl i údržby a diagnostiky svých zařízení - podle dat ČHMÚ dosáhl v Temelíně dnes kolem půlnoci náraz větru 20 m/s a vzduch se přitom rychle ochladil o cca 4 stupně, toho by si 30 let staré blokové 400 kV vedení nemělo ani všimnout. A přece stožáry spadly.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se