EP Energy vzrostl v pololetí provozní zisk téměř o pětinu

DomůRychlé zprávyEP Energy vzrostl v pololetí provozní zisk téměř o pětinu

Energetické skupině EP Energy z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) vzrostl v prvním pololetí letošního roku meziročně konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o 19,5 procenta na 5,4 miliardy korun (208 milionů eur). Konsolidované tržby proti stejnému období roku 2016 naopak klesly o dvě procenta na 24,6 miliardy korun (941 milionů eur). EP Energy to dnes uvedla na svém webu . Výsledky jsou podle mezinárodních účetních standardů.

Skupina EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku. Ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy. Vedle českého trhu působí na Slovensku. Prostřednictvím dceřiné společnost EP Energy Trading firma také dodává elektřinu a plyn koncovým zákazníkům.

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je dceřinou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Většinovým vlastníkem EPH se letos stal podnikatel Daniel Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu.

Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

Štítky: EPHEP Energy