Pavel Cyrani bude členem představenstva ČEZ další čtyři roky

DomůRychlé zprávyPavel Cyrani bude členem představenstva ČEZ další čtyři roky

Pavel Cyrani (43) bude členem představenstva energetické společnosti ČEZ další čtyři roky. Dnes o tom rozhodla dozorčí rada firmy, která ho na další období zvolila s účinností od 22. října letošního roku. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Cyrani je členem představenstva ČEZ od roku 2011, v současnosti stojí v čele divize obchod a strategie.

Představenstvo ČEZ má sedm členů. Kromě Cyraniho do něj patří předseda představenstva Daniel Beneš, místopředsedové Martin Novák a Tomáš Pleskač a členové Michaela Chaloupková, Ladislav Štěpánek a Bohdan Zronek.

Cyrani vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor mezinárodní obchod. Na Kellogg School of Management získal titul MBA v oboru financí. Před nástupem do ČEZ působil sedm let ve společnosti McKinsey & Company, kde se specializoval na energetiku. V ČEZ je od roku 2006.

ČEZ je největší česká energetická firma, většinu v ní drží prostřednictvím ministerstva financí stát. Společnosti vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk meziročně o 14 procent na 8,3 miliardy korun.

Tržby firmy se meziročně zvýšily o 12 procent na 51,8 miliardy korun. Skupina ČEZ zaměstnává asi 27.000 lidí, z toho zhruba 20.000 lidí v Česku. Akcie firmy se obchodují na pražské burze.