Domů
Rychlé zprávy
Tisíce odběratelů energií hledají pomoc u innogy
Ad
Zemní plyn
Zdroj: Shutterstock

Tisíce odběratelů energií hledají pomoc u innogy

Tisíce odběratelů energií po celém Česku aktuálně řeší akutní problém s dodávkami energií. Někteří jejich stávající dodavatelé jsou kvůli dramatickému růstu cen energií na velkoobchodních trzích v problémech a snaží se svých zákazníků buď zbavit, nebo je velmi rychle převést na výrazně dražší ceníky. Frustrovaní zákazníci hledají nyní ve velkém pomoc u innogy.

Volají nám zoufalí a frustrovaní zákazníci konkurenčních firem, že jim dodavatel vypověděl smlouvu se zafixovanou cenou nebo poslal k podpisu dodatek s obrovským nárůstem ceny a chtějí rychle uzavřít novou smlouvu na energie u innogy. Akvizice nových zákazníků nám raketově rostou, za poslední týden je to nárůst o dvě stě procent. S ohledem na dění na trhu očekáváme velký zájem o převod energií k innogy,“ řekl David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Situace na energetickém trhu je v posledních týdnech opravdu mimořádná a turbulentní. Bezprecedentní nárůst velkoobchodních cen už nezvládli první dodavatelé energií a ukončili svou činnost. O tom, že situace je opravdu dramatická, svědčí i aktivity některých konkurentů na trhu. Někteří už například úplně zastavili akvizice nových klientů, jiní se zase snaží zbavit smluv s fixovanými cenami.

Na trhu vidíme absolutně neférové jednání konkurentů. Zákazníkům, se kterými měli uzavřené fixní ceny, například i na rok 2022 a 2023, nyní vypovídají jejich smlouvy, aby nemuseli za původně nasmlouvané ceny dodávat. Lidé, kteří se logicky cítí podvedení, už se na nás obracejí s žádostí o pomoc,“ uvedl šéf skupiny innogy Tomáš Varcop a dodal: „Naši pracovníci na zákaznické lince a v zákaznických centrech řeší tisíce takovýchto případů. Lidem, kteří se takto ocitli ve složité situace a rychle si hledají nového dodavatele, jsme připraveni poradit a nabídnout jim férové podmínky a dodávky energií, na které se mohou skutečně spolehnout.

Poprvé od otevření energetických trhů jsme v Česku svědky dříve nepředstavitelné situace. Místo boje o zákazníka se nyní mnozí dodavatelé snaží svých klientů zbavit. Někteří svým zákazníkům rozesílají dopisy, ve kterých je nabádají, aby si hledali nového dodavatele energií nebo jim nabízejí nové nevýhodné produkty.

Stávající zákazníci innogy se podobných nepříjemných situací nedostanou. Skupina innogy totiž nakupuje energie pro své zákazníky velmi zodpovědně a s dostatečným předstihem.

innogy je seriózní, spolehlivý a finančně silný dodavatel. Chtěl bych všechny naše zákazníky ujistit, že všechny jejich smlouvy a produkty s fixní cenou dál platí. Dohody vůči zákazníkům vždy dodržíme. Jsme a budeme nadále spolehliví, odpovědní a naše ceny budou ve srovnání s konkurencí výhodné a závazné,“ uzavřel Tomáš Varcop.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(11)
Jan manca
6. říjen 2021, 12:56

To je reklama?

hellokitty
6. říjen 2021, 12:59

len pozor, aby vam nezmizli napr. vyuctovania v zakaznickom portale az sa im jedneho dna nepodari obnovit databazu :)

energetik
6. říjen 2021, 15:18

Také nestíháme, tolik zájemců o vlastní elektrárnu nevolalo ani v roce 2009-2010 dohromady kolik za poslední dva týdny. Do poloviny léta 2022 už máme kapacitně úplně plno. Budeme muset nabrat lidi, auta a udělat další montážní týmy.

richie
6. říjen 2021, 15:34

tak pri tak velkych dotaciach ake mate u vas (dokonca aj na baterky) by som o tom uvazoval aj ja .. bez nich je to zatial nenavratna investicia .. teda aj ked pri dnesnom vyvoji...

hellokitty
6. říjen 2021, 17:54

a co na svk ziadne nie su? https: // www.solarneslovensko.sk / dotacie/

richie
7. říjen 2021, 08:21

to hellokitty

evidentne problem s citanim, alebo pochopenim pisaneho textu..

na slovensku dotacie sice su, ale mas strop na dotaciu 1500E (~38tis Kc) .. to pokryje mozno 10~15% rozumnej instalacie... a uz vobec nie baterky

hellokitty
7. říjen 2021, 11:15

aha takze "bez nich je to zatial nenavratna investicia" neimplikuje ze na slovensku ziadne nie su, nebolo to jasne napisane, preto mohlo dojst k tomuto nepochopeniu pisaneho textu

energetik
6. říjen 2021, 21:29

Vy musíte šetřit na splacení Mochovcu. Není žádoucí aby si lidé dělali vlastní skutečně čistou, bezemisní a levnější energii.

richie
7. říjen 2021, 08:23

to energetik

poprosim o konkretnejsie rozvinutie konca prispevku "..a levnější energii"

hellokitty
7. říjen 2021, 11:20

s tym ako rastu ceny energii z fosilov a jadra je solar skutocne levnejsi, ta vasa mantra navratnosti sa rok od roka stale skracuje, solar s ukladanim prebytkov do ohrevu je vyhodny uz teraz aj bez dotacie, s baterkou je to do 15 rokov, tolko mam planovanu navratnost napr. u svojho kondenzacneho plynoveho kotla

richie
7. říjen 2021, 11:31

to hellokitty

1)ano, solar (v zmysle vakuove trubice na ohrievanie vody vo velkom bojlery) moze byt za istych podmienok relativne lacny a s rozumnou navratbnostou uz teraz - mne to napriklad pri stavbe domu este ekonomicky nevychadzalo (potreba velkeho bojlera a nemam bazen, kde by sa to prejavilo najviac - ale stale som tomu otvoreny)

2) nie, solar v zmysle fotovoltiky je bez VELKEJ dotacie ekonomicky v podstate nenavratny (v case ked uz by sa mal zaplatit typicky konci zivotnost niektorych drahych komnponentov - a navratnost pri urovni dotacii ako je na slovensku my stale vychadza cez 15rokov - v cechah je to zaujimavejsie) - ale ano, pri sucasnom trende rastu cien so to bude k fotovoltike preklapat (ekonomika) coraz viac

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se