Domů
Rychlé zprávy
Vítkovice budou spolupracovat s Brity na vyřazování jaderných elektráren

Vítkovice budou spolupracovat s Brity na vyřazování jaderných elektráren

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) podepsala s renomovanou britskou společností TSP Engineering Ltd. dohodu o spolupráci, která se týká takzvaného decommissioningu, tedy činností a produktů spojených s řízeným ukončováním provozu jaderných elektráren, a dodávek pro obranný průmysl. Objem spolupráce by měl během pěti let dosáhnout zhruba 3,5 miliardy korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

„První společné dodávky budou zahrnovat kontejnery pro transport kontaminovaného materiálu v areálech jaderných elektráren odstavovaných z provozu ve Velké Británii,“ uvedla Kijonková.

V oblasti obranného průmyslu se chtějí firmy soustředit na komponenty pro strategické ponorky.

Podle generálního ředitele VHM Martina Bednarze je decommissioning atomových bloků strategickou šancí pro budoucnost firmy.

„Naší výhodou je uzavřený výrobní cyklus, od ocelárny přes hi-tech kování k finálnímu výrobku, například kontejneru,“ uvedl Bednarz.

Dodal, že dohoda s Brity zahrnuje také speciální zařízení nutné pro odstavování jaderných elektráren včetně trenažérů pro výcvik personálu.

Vítkovice Heavy Machinery jsou producentem špičkových ocelí a výrobků z nich, včetně produktů pro energetiku. Mají zhruba 1100 zaměstnanců. Firma patří do strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka.

TSP Engineering je tradičním dodavatelem speciálních transportních technologií pro nukleární materiály ve Velké Británii, Evropě a Japonsku.

Komentáře

(3)

Milan Vaněček

10. srpen 2017, 15:23

Přes 400 jaderných elektráren čeká na deccomissioning, práce na dlouhou dobu je zajištěna.

Jan

10. srpen 2017, 19:52

Speciálně u Vítkovic musíte rozlišovat co je pravda a co jen PR pro banky. Viz x-krát ohlašované dokončení elektrárny Adularia.

PetrV

2. listopad 2020, 20:47

Adularya byla odstrašující případ hlouposti turků na kterou dojel český stát.

Vitkovice HM se neztratí.

Je to jedna z mala fabrik v evropě, kde se dá vyrobit reaktor. Ještě kanal kozle- ostrava a dveře se netrhnou.

Bohužel šjs plzeň má omezení ve velikosti prepravy. Dopravte reaktor z plzně. Navíc modří bolsevici ukradpera zBuldoci se pohnuli, appian group je prodali rusům a amici si na nich smlsli včetně ukrajinců skrze sankce.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.