Domů
Rychlé zprávy
Energetici čekají na odklizení trosek na Moravě, aby mohli postavit provizorní vedení
Zdroj: EG.D

Energetici čekají na odklizení trosek na Moravě, aby mohli postavit provizorní vedení

Na Hodonínsku a Břeclavsku po čtvrtečním tornádu stále zůstává 2000 odběratelů bez elektřiny, tento počet bude klesat pouze velmi pomalu, řekl dnes ČTK mluvčí distribuční společnosti eg.d Roman Šperňák.

„V pátek ráno bylo bez proudu 75.000 odběratelů v oblasti, do večera se nám podařilo jejich počet snížit na 3500. Pak se postup prací zpomalil, protože bylo zapotřebí detailně projít postižené obce a hledat pozůstatky funkčního vedení, na které bylo možné bezpečně připojit další odběratele,“ popsal Šperňák.

Do nedělního večera se podařilo připojit dalších 1500 odběrných míst, počet míst bez elektřiny se teď bude snižovat jen velmi pomalu. Koho bylo možné bezpečně připojit, toho už energetici k síti připojili.

Ilustrační foto

„Ve zbylých částech je vedení zcela zničené a musíme počkat na odklizení trosek a suti, abychom mohli začít s výstavbou provizorního vedení. Jsme připravení, máme materiál, abychom začali hned, jak to bude možné,“ uvedl Šperňák.

Nejvíce míst bez elektřiny je podle něj v Moravské Nové Vsi, přibližně tisícovka, v Lužicích je to přes 500 míst, v Mikulčicích téměř 400 a v Hruškách zbývá připojit asi padesátka míst.

Komentáře

(2)

Martin

28. červen 2021, 14:01

To museli byt velke straty, jak na prenosovej sustave tak na tom, ze tisice odbernych miest nespotrebovali ani wat.

šabi

28. červen 2021, 15:55

Tento komentář je dost mimo mísu...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.