Domů
Společnosti
Jak levná akumulace energie a decentralizace změní českou energetiku?

Jak levná akumulace energie a decentralizace změní českou energetiku?

Éra tradiční centrálně řízení energetiky končí.  Díky výraznému poklesu cen bateriových energetických skladovacích systémů (BESS) a poklesu investičních nákladů na nové velkokapacitní fotovoltaické elektrárny (FVE) pod úroveň  20 000 Kč/kWp přichází do České republiky nová éra decentrální energetiky.

Již brzy si firmy i občané díky nové „evropské legislativě“ budou moci svou elektřinu obchodovat, uskladnit nebo sdílet mezi sebou.

Kde se inspirovat?

O nových trendech, vývoji, změnách v legislativě a technologických novinkách v oblasti akumulace energie a fotovoltaiky budou diskutovat přední zahraniční a domácí experti na konferenci a výstavě Smart Energy Forum (SEF) ve dnech 6.-7. listopadu 2018 v Praze. Detailní program odborných konferencí je uveden na www.SmartEnergyForum.cz.

Letos vůbec poprvé na konferenci vystoupí přední světový odborník na akumulaci energie- Dr. Matthias Vetter,  vedoucí oddělení akumulace energie v německém renomovaném institutu Frauhnhofer ISE. Ve své přednášce se Dr. Vetter na konferenci o akumulaci energie Smart Energy Forum v Praze dne 6. listopadu zaměří na bezpečnost systémů akumulace energie pro FV aplikace.

 

Na trh přichází nová generace fotovoltaických panelů, která dokáže monitorovat nejen výkon, ale také dálkově identifikovat možné problémy. O výhodách nová technologie panelů bude na fotovoltaické konferenci Smart Energy Forum dne 7.listopadu. hovořit ve své přednášce hovořit Stuart Brannigan, výkonný ředitel společnosti AEG Solar Solutions.

Největší výstava domácích bateriových systémů

Součástí „fóra“ je největší výstava domácích bateriových systémů, fotovoltaických panelů a dalších řešení pro energetickou soběstačnost firem i domácností. Přes 40 tuzemských i zahraničních výrobců zde nabízí možnost bezplatných konzultací návštěvníkům výstavy.

Pro veřejnost je vstup na výstavu ZDARMA. Je nutná registrace online

Celá akce je doplněna o možnost bezplatných testovacích jízd v elektromobilech (TESLA, Nissan, atd.). Českou premiéru zde bude mít nový elektromobil Jaguar I-PACE.

Nová éra české energetiky přichází. Inspirujte se na www.SmartEnergyForum.cz

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
Petr
19. říjen 2018, 10:42

Jak se změní? Jednoduše.

Cena za jen elektřinu se sníží zvláště v létě, budou probíhat minimálně 2 odečty ročně pro letní a zimní nebo bude v létě "noční" proud skoro celodenně.

Naopak se podstatně zdraží jističe a záruka celoročních (zimních) dodávek proudu.

V Česku jsou podstatně pravděpodobnější masové chytré elektroměry, domácí baterie na stěnu je řešení spíš pro Afriku nebo chaty mimo síť.

energetik
19. říjen 2018, 12:58

No je to možné, že distributoři se začnou chovat tržně a nabízet (mimo nevýhodné pojištění, SIM karty a jiné ...) i energetické služby pro své zákazníky jako třeba virtuální akumulátory. Potom by se mohlo stát že opravdu budou někteří zvažovat že si vlastní akumulátor nepořídí a oželí tak ochranu před blackoutem a smíží se s nutností být trvale připojen k síti.

Jestli se začne účtovat i u malospotřebitelů po menších časových úsecích než rok, tak to by bylo super. Na listopad až březen nahlásím rezervovaný příkon cca 3kW a po zbytek 0kW. Podobně jak to dělají v současnosti zvýhodňovaní továrníci a velkoodběratelé, že si mohou na každý měsíc měnit hodnotu rezervovaného příkonu.

Milan Vaněček
19. říjen 2018, 19:57

Přečtete si tu zprávu (web engineering.com) jak se ekonomicky vyplácí Muskova Megabaterie v jižní Austrálii, cituji: "Despite concerns, the battery was completed ahead of time and has been up and running alongside the Hornsdale wind farm for almost a year. Recent reports from Tesla’s partner Neoen—the French renewable energy company that owns the battery—reveal that after its first six months of operation, the battery made back $8.1 million out of the $66 million total construction cost. The report also projects that the battery will have made $20 million when November comes around".

To by představovalo úžasnou ekonomickou návratnost - méně než 4 roky. Bleskurychlá investice, rychlá návratnost. Žádné "to nééjde" jak to známe i z diskusí zde.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se