Domů
Společnosti
Místopředsedou představenstva ČEZ bude od ledna Pavel Cyrani

Místopředsedou představenstva ČEZ bude od ledna Pavel Cyrani

Místopředsedou představenstva energetické společnosti ČEZ bude od ledna Pavel Cyrani (43). ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Představenstvo firmy podle něj ve čtvrtek rozhodlo, že vedle zástupce ředitele pro rozvoj Tomáše Pleskače a zástupce ředitele pro provoz Martina Nováka bude Cyrani navíc také zástupcem ředitele pro strategii a obchod. Novák a Pleskač jako místopředsedové končí, dále budou zástupci ředitele.

„Od ledna budeme mít jednoho místopředsedu namísto dosavadních dvou,“ řekl dnes ČTK Kříž.

Dozorčí rada ČEZ také ve čtvrtek potvrdila, že v představenstvu firmy budou i nadále pokračovat ředitelka divize správa Michaela Chaloupková a ředitel divize finance Martin Novák. Chaloupkové začne další funkční období 1. ledna, Novákovi pak 24. května. „Bude tak zachována kontinuita v klíčových oblastech řízení firmy,“ uvedl mluvčí.

Představenstvo ČEZ má sedm členů. Vedle Cyraniho, Nováka, Pleskače a Chaloupkové do něj patří předseda představenstva Daniel Beneš, Ladislav Štěpánek a Bohdan Zronek.

ČEZ je největší česká energetická firma. Majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií. Čistý zisk společnosti stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.