Místopředsedou představenstva ČEZ bude od ledna Pavel Cyrani

DomůSpolečnostiMístopředsedou představenstva ČEZ bude od ledna Pavel Cyrani

Místopředsedou představenstva energetické společnosti ČEZ bude od ledna Pavel Cyrani (43). ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Představenstvo firmy podle něj ve čtvrtek rozhodlo, že vedle zástupce ředitele pro rozvoj Tomáše Pleskače a zástupce ředitele pro provoz Martina Nováka bude Cyrani navíc také zástupcem ředitele pro strategii a obchod. Novák a Pleskač jako místopředsedové končí, dále budou zástupci ředitele.

„Od ledna budeme mít jednoho místopředsedu namísto dosavadních dvou,“ řekl dnes ČTK Kříž.

Dozorčí rada ČEZ také ve čtvrtek potvrdila, že v představenstvu firmy budou i nadále pokračovat ředitelka divize správa Michaela Chaloupková a ředitel divize finance Martin Novák. Chaloupkové začne další funkční období 1. ledna, Novákovi pak 24. května. „Bude tak zachována kontinuita v klíčových oblastech řízení firmy,“ uvedl mluvčí.

Představenstvo ČEZ má sedm členů. Vedle Cyraniho, Nováka, Pleskače a Chaloupkové do něj patří předseda představenstva Daniel Beneš, Ladislav Štěpánek a Bohdan Zronek.

ČEZ je největší česká energetická firma. Majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií. Čistý zisk společnosti stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy.