Možnost odprodeje společnosti Tepelné hospodářství města Ústí nad Labem (THMÚ) dnes ústečtí zastupitelé stáhli z programu. Zastupitel opozičního hnutí PRO!Ústí Martin Krska navrhl, aby se sešly všechny zastupitelské kluby a prodej podílu THMÚ nejprve blíže projednaly. Podle primátora Petra Nedvědického (ANO) je třeba nejprve zjistit cenu městského podílu. Město má ve společnosti 44,17 procenta, většinovým vlastníkem je ČEZ Teplárenská.

Zákazníci se podle Nedvědického chovají ekonomičtěji, nechávají si například instalovat nová okna, která zabraňují úniku tepla, a společnosti tak klesá odběr tepla. Proto by se podle primátora mohl zvážit prodej části společnosti firmě ČEZ Teplárenská, která se o odkup podílu města dlouhodobě zajímá.

Opoziční zastupitelé ale s odprodejem nesouhlasí. Podle Blanky Konečné (Vaše Ústí) vykazuje THMÚ zisk, komunista Pavel Vodseďálek zase zmínil několik údajně nepovedených privatizací z minulosti.

Zastupitelé o možném prodeji menšinového podílu v tepelném hospodářství diskutují od roku 2016, nikdy se ale zatím nepodařilo najít pro jeho schválení nadpoloviční většinu.

Společnost THMÚ dodává teplo a teplou vodu do přibližně 30.000 bytů a pro nebytové objekty jako jsou školy, obchodní centra, zdravotní střediska, penziony nebo domovy důchodců.

kfo fsl jpt

Štítky: teplárenství

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *