Domů
Teplárenství
Teplárny Brno včera ukončily topnou sezónu, letošní patřila k delším

Teplárny Brno včera ukončily topnou sezónu, letošní patřila k delším

Teplárny Brno včerejším dnem ukončily topnou sezonu, která začala loni 25. září a trvala 249 dní. Patřila k těm delším, prodalo se meziročně asi o 10 procent víc tepla, informovaly teplárny v tiskové zprávě.

„V rámci dlouhodobého průměru ukončují teplárny dodávky zhruba v polovině května. Konec topné sezony nemá žádný vliv na dodávky teplé vody, ta je zákazníkům i nadále teplárnami dodávána,“ uvedla mluvčí tepláren Renata Diatková.

Minulá topná sezóna trvala od 18. září do 19. května, kvůli chladnému počasí ale pak teplárny dodávky 25. května znovu obnovily a sezonu ukončily jako letos s koncem května.

Podle vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu trvá takzvané otopné období od 1. září do 31. května následujícího roku, zahájení, přerušení a ukončení dodávek ale závisí na průměrných denních teplotách. Pokud dva po sobě jdoucí dny průměrná denní teplota klesne pod 13 stupňů, začínají teplárny s dodávkami, pokud tedy není předpovídán další vzestup teplot.

Naopak k přerušení nebo ukončení dodávek pak vede oteplení na průměrnou denní teplotu vzduchu vyšší než 13 stupňů Celsia ve dvou po sobě následujících dnech v případě, že nelze očekávat opětovné snížení teploty .

Komentáře

(1)

Energetik 007

1. červen 2021, 09:49

V 2007/08, 2010/11 byla v Praze 258 dní.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.