Těžba a spotřeba hnědého uhlí v České republice

Jan Budín
Jan Budín
4. duben 2015, 13:07 (Aktualizace: 6. srpen 2023)
2 komentáře
tezba-a-spotreba-uhli-v-ceske-republice

Těžbě uhlí v České republice je nyní věnována velká pozornost. Jedná se o možnosti prolomení územních ekologických limitů (ÚEL), která byly závazně stanoveny usnesením vlády č. 444 v roce 1991. Toto usnesení definuje dobývací prostory a oblasti, které by neměly být těžbou dotčeny. Hlavními důvody pro stanovení limitů přitom byla ochrana životního prostředí a krajiny v oblasti severních Čech.

O možnosti prolomení ÚEL se v minulosti jednalo již mnohokrát. To, že limity lze posouvat, dokazuje usnesení vlády č. 1176 z roku 2008, kdy byl prostor obce Braňany posunut do tzv. prostoru za limity. V tomto případě se tedy jednalo o zpřísňování limitů. Jednání, která probíhají nyní, se týkají přesného opaku. Začátkem letošního roku mělo dojít ke konečnému rozhodnutí této otázky a uvažovány byly 4 varianty:

Prémiový obsah

Zbytek článku je dostupný pouze pro předplatitele prémiového obsahu. Získejte přístup ke všem prémiovým článkům na oEnergetice.cz.

Měsíčně
99/měsíc
NejvýhodnějšíRočně
89/měsíc
Loading...

Komentáře (2)

Halfarová Marie16. červenec 2018, 12:45

Prosím o zaslání formuláře na dotace.

Jan Budín16. červenec 2018, 16:42

Dobrý den,

jaký formulář máte na mysli?

JB

Loading