Iberdrola ve Španělsku využije jedny z největších pevninských větrných turbín

DomůVětrné elektrárnyIberdrola ve Španělsku využije jedny z největších pevninských větrných turbín

Španělská společnost Iberdrola plánuje využít při realizaci svého nového větrného projektu komplex Herrera jedny z největších pevninských turbín. Nový větrný projekt se má skládat ze tří větrných parků a jeho celkový instalovaný výkon má činit 63 MW.

Turbíny, které španělská společnost použije pro realizaci svého větrného projektu Herrera, mají být vyrobeny společností Siemens Gamesa. Plánované turbíny mají mít instalovaný výkon 4,5 MW, průměr rotoru má být 145 metrů, jednotlivé listy mají být 71 metrů dlouhé. Turbíny mají mít v sobě zakomponovány moderní technologie pro maximalizaci výroby energie a zlepšení konkurenceschopnosti. Jsou tak ideální pro středně větrné lokality.

Nový projekt se má skládat ze tří větrných parků – Valdesantos, Orbaneja a La Huesa. Všechny tři se mají nacházet v provincii Burgos, která je součástí autonomního společenství Kastilie a León. Orbaneja se má skládat ze 7 turbín a její celkový instalovaný výkon tak má činit 31.5 MW. La Huesa se má skládat ze 4 turbín, Valdesantos poté ze tří. Celkový instalovaný výkon společného projektu tak činí 63 MW.

Iberdrola pokračuje ve své sázce na obnovitelné zdroje

Realizací nových větrných projektů společnost Iberdrola pokračuje na cestě ke splnění svého závazku instalovat ve Španělsku přes 3 GW v obnovitelných zdrojích do roku 2022. Do roku 2030 by pak společnost chtěla dosáhnout instalace 10 GW v obnovitelných zdrojích.V současnosti pak Iberdola staví nebo plánuje více jak 4 GW obnovitelných zdrojů.

Ve Španělsku společnost působí hlavně v regionu Kastilie a León, kde v současnosti provozuje obnovitelné zdroje s instalovaným výkonem 5,1 GW, podíl větrných elektráren na tomto celkovém instalovaném výkonu činí 1,5 GW.

Zdroj úvodního obrázku:  Siemens Gamesa