Domů
Teplárenství
ČEZ i EPH potvrdily zájem o německá aktiva Vattenfallu

ČEZ i EPH potvrdily zájem o německá aktiva Vattenfallu

Největší české energetické společnosti Skupina ČEZ a Energetický průmyslový holding (EPH) potvrdily zájem o aktiva Vattenfallu, jež švédská společnost nabízí k prodeji v Německu. Předmětem prodeje budou kromě uhelných dolů a tepelných elektráren i elektrárny vodní.

EPH bude o získání německých aktiv Vattenfallu usilovat ve spolupráci s investiční skupinou PPF, která ještě do poloviny loňského roku držela více než 40 % akcií holdingu.

„Spolupráce PPF a EPH má svoji historickou i obchodní logiku. Společně budeme schopni lépe financovat nejen případný nákup, ale i budoucí rozvoj stávajících aktiv společnosti Vattenfall v Německu,“ uvedla finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková.

Pokud zmíněná dvojice společností v tendru zvítězí, jsou podle slov předsedy představenstva EPH Daniela Křetínského připraveny hledat vhodné řešení, které by mělo uspokojit zájmy jak dotčených regionů, odborů a průmyslu, tak i tamní politické reprezentace a příznivců ekologických iniciativ.

Soupeřem EPH a PPF bude i ČEZ

Nabízená aktiva, podle vyjádření ČEZu, plně zapadají do strategie společnosti, která se zaměřuje kromě investic do obnovitelných zdrojů, decentralizované energetiky či komplexních energetických služeb a produktů, také na investice do zdrojů klasických.

Pro ČEZ se tedy jedná o zajímavou příležitost k rozšíření podnikání společnosti v oblasti provozování klasických elektráren i těžby hnědého uhlí.

Poněkud nečekaným zájemce o akvizici hnědouhelných dolů a elektráren se stala i mezinárodní ekologická organizace Greenpeace, která chce zajistit, že uhlí zůstane nevytěženo v zemi.

Zdroj úvodní fotografie: vattenfall.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se