Primární veřejná nabídka akcií innogy se blíží, mohla by mít hodnotu až 5 mld. EUR

DomůRychlé zprávyPrimární veřejná nabídka akcií innogy se blíží, mohla by mít hodnotu až 5 mld. EUR

Již v pátek by se na německých burzách mělo začít obchodovat s akciemi společnosti innogy SE, která byla vyčleněna z druhé největší německé energetické společnosti RWE. Pod innogy budou spadat aktivity v oblasti obchodu, sítí a infrastruktury a obnovitelných zdrojů energie. Podle zahraniční agentury Reuters by tržní kapitalizace innogy mohla dosáhnout až 20 miliard euro. 

Druhá největší německá energetická společnost RWE očekává podle Reuters cenu akcií své nové dceřiné společnosti innogy, do které vyčlenila aktivity v oblasti obchodu, sítí a infrastruktury a OZE, kolem 35 až 36 euro. Objem primární veřejné nabídky akcií (IPO) by tak mohl dosáhnout 5 miliard euro, což by znamenalo největší úpis akcií v Evropě od roku 2011.

Innogy během IPO prodá 83,3 milionů stávajících a 55,6 milionů nově vydaných akcií. Tržní kapitalizace společnosti by se tedy mohla pohybovat až na úrovni 20 miliard euro, což je více než dvojnásobek současné tržní kapitalizace mateřské RWE. Ta hodlá nadále v innogy držet alespoň 75% podíl.

innogy v České republice

Společnosti RWE v České republice změnily po vzoru své německé mateřské společnosti innogy SE název na innogy k 1. říjnu 2016. RWE Česká republika tak nyní nese název innogy Česká republika, RWE Gas Storage je nově innogy Gas Storage a podobně.

Název innogy však nepřevzaly společnosti RWE podnikající v regulovaných síťových odvětvích, tedy RWE Distribuční služby, s.r.o. a RWE GasNet, s.r.o. Tyto společnosti se jmenují GasNet, s.r.o. a GridServices, s.r.o.

“U našich firem z oblasti distribuce plynu využíváme rebrandingu jako vhodné příležitosti, jak co nejlépe splnit právní požadavky na vizuální odlišení od společností, které zajišťují prodej zemního plynu. Distribuční firmy budou od října působit na tuzemském trhu pod novými názvy a také pod odlišným logem. Distribuce však zůstane i do budoucna jedním ze základních pilířů našeho podnikání v ČR,“ řekl v září k rebrandingu Martin Herrmann, člen představenstva innogy SE, který bude i nadále řídit podnikání na českém trhu pod novou značkou innogy.

Štítky: RWEIPOinnogy