Domů
Energetika v zahraničí
Shell se ve Spojeném království stane dodavatelem elektřiny

Shell se ve Spojeném království stane dodavatelem elektřiny

Anglicko-nizozemská ropná společnost Shell brzy bude ve Spojeném království prodávat elektřinu a plyn přímo koncovým zákazníkům. Umožní to akvizice jednoho z největších dodavatelů v zemi, firmy First Utility.

Akvizice oznámená na konci roku je symbolem přerodu energetiky ve Spojeném království, již ďříve v tomto roce došlo ke spojení společností SSE a Npower a dále zavedení cenových stropů. Nákup je dalším a zatím největším krokem skupiny Shell v diverzifikaci aktivit mimo ropný průmysl. Již dříve společnost oznámila plán budovat dobíjecí stanice pro elektromobily na svých čerpacích stanicích a také úmysl zvýšit investice do OZE na 1 mld. USD ročně.

Shell koupil společnost First Utility za nezveřejněnou cenu a po převzetí celé agendy bude dodávat elektřinu do 825 000 domácností. Pokud bude převod probíhat podle plánů, bude celá agenda převedena na Shell do konce února. Zdroje agentury Reuters z průmyslového prostředí uvádějí, že se cena mohla pohybovat v rozmezí 200-300 mil. liber.

„Trh nabídky a poptávky elektřiny pro domácnosti se velmi rychle mění, je ovlivněn novými technologiemi, které umožňují domácnostem lépe řídit využívání energií.“ Mark Gainsborough, výkonný víceprezident pro nové energie Shell.

Robert Buckley, ředitel analytické společnosti Cornwall Inside, uvedl, že vstup takto velké značky na trh budou muset ostatní hráči vzít na vědomí. Tento krok je pozitivem i pro zákazníky, protože při změně dodavatele se tradičně dívají po velkých stabilních dodavatelích a Shell mohou vnímat jako stabilní a zavedenou značku.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se