Domů
Energetika v zahraničí
Po Shellu opět potvrzuje svůj závazek v nízkouhlíkovou budoucnost i BP
Zdroj: Flickr / Mike Mozart

Po Shellu opět potvrzuje svůj závazek v nízkouhlíkovou budoucnost i BP

BP vidí budoucnost v nízkouhlíkovém světě. Společnost znovu potvrdila své záměry méně než týden po prohlášení Shellu. BP se chce hlavně soustředit na obnovitelné zdroje a zemní plyn, který je podle společnosti „ideálním doplňkem“ k OZE.

BP v pondělí znovu potvrdila svůj závazek v nízkouhlíkovou budoucnost. Informoval o tom zpravodajský portál Platts. BP vydala vlastní report na budoucí energetický přechod společnosti, a to méně než týden po tom, co ropný gigant Shell oznámil trhu své plány ohledně přechodu na nízkouhlíkové technologie.

Report BP nese název Advancing the Energy Transition a soustřeďuje se na hlavní záměry Spojeného království, což je nárůst v sektoru zemního plynu a OZE. Zároveň chce Spojené království snížit celkové množství emisí ze svých aktivit. V reportu se uvádí, že 13 ze 22 hlavních projektů, které mají být dokončeny do roku 2021, jsou ze sektoru zemního plynu.

„Navrhujeme je (projekty na zemní plyn) tím způsobem, kterým bychom měli od začátku dosáhnout snížení emisí metanu,“ prohlásila společnost BP, která má v plánu převzít vůdčí roli v problematice snižování emisí metanu.

BP poukazuje na Ameriku, kde zvýšená těžba zemního plynu z frakování a jeho následné vyšší využívání pomohlo zemi ve snížení emisí CO2. Amerika se tímto způsobem vrátila zpět na úroveň vypouštění emisí, kterou měla v devadesátých letech. Dle BP je zemní plyn „ideálním doplňkem“ k OZE.

Nejenom OZE a zemní plyn, ale také povolenky a skleníkové plyny

V rámci nové strategie a závazku se BP chce soustředit na růst byznysu v odvětví OZE. Společnost nezdělila žádná konkrétní čísla, ale údajně se snaží rozšiřovat svoji působnost tam, kde uvidí vhodnou příležitost. Společnost dále uvedla, že chce do svých nízkouhlíkových aktivit investovat 500 milionů dolarů ročně, kam samozřejmě spadají i OZE.

BP je již aktivní na trhu s biopalivem v Brazílii, na trhu s větrnými elektrárnami v Americe a je partnerem v Evropě se společností Lightsource, která vyvíjí solární technologie. Dle slov BP, společnost aktivně pomáhala vládám vytvářet systém obchodování s povolenkami a je aktivní na světových trzích s povolenkami.

Autor úvodní fotografie: Mike Mozart @flickr.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.