Domů
Energetika v zahraničí
Po Shellu opět potvrzuje svůj závazek v nízkouhlíkovou budoucnost i BP
British Petroleum, BP
Zdroj: Flickr / Mike Mozart

Po Shellu opět potvrzuje svůj závazek v nízkouhlíkovou budoucnost i BP

BP vidí budoucnost v nízkouhlíkovém světě. Společnost znovu potvrdila své záměry méně než týden po prohlášení Shellu. BP se chce hlavně soustředit na obnovitelné zdroje a zemní plyn, který je podle společnosti „ideálním doplňkem“ k OZE.

BP v pondělí znovu potvrdila svůj závazek v nízkouhlíkovou budoucnost. Informoval o tom zpravodajský portál Platts. BP vydala vlastní report na budoucí energetický přechod společnosti, a to méně než týden po tom, co ropný gigant Shell oznámil trhu své plány ohledně přechodu na nízkouhlíkové technologie.

Report BP nese název Advancing the Energy Transition a soustřeďuje se na hlavní záměry Spojeného království, což je nárůst v sektoru zemního plynu a OZE. Zároveň chce Spojené království snížit celkové množství emisí ze svých aktivit. V reportu se uvádí, že 13 ze 22 hlavních projektů, které mají být dokončeny do roku 2021, jsou ze sektoru zemního plynu.

„Navrhujeme je (projekty na zemní plyn) tím způsobem, kterým bychom měli od začátku dosáhnout snížení emisí metanu,“ prohlásila společnost BP, která má v plánu převzít vůdčí roli v problematice snižování emisí metanu.

BP poukazuje na Ameriku, kde zvýšená těžba zemního plynu z frakování a jeho následné vyšší využívání pomohlo zemi ve snížení emisí CO2. Amerika se tímto způsobem vrátila zpět na úroveň vypouštění emisí, kterou měla v devadesátých letech. Dle BP je zemní plyn „ideálním doplňkem“ k OZE.

Nejenom OZE a zemní plyn, ale také povolenky a skleníkové plyny

V rámci nové strategie a závazku se BP chce soustředit na růst byznysu v odvětví OZE. Společnost nezdělila žádná konkrétní čísla, ale údajně se snaží rozšiřovat svoji působnost tam, kde uvidí vhodnou příležitost. Společnost dále uvedla, že chce do svých nízkouhlíkových aktivit investovat 500 milionů dolarů ročně, kam samozřejmě spadají i OZE.

BP je již aktivní na trhu s biopalivem v Brazílii, na trhu s větrnými elektrárnami v Americe a je partnerem v Evropě se společností Lightsource, která vyvíjí solární technologie. Dle slov BP, společnost aktivně pomáhala vládám vytvářet systém obchodování s povolenkami a je aktivní na světových trzích s povolenkami.

Autor úvodní fotografie: Mike Mozart @flickr.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se