Domů
Energetika v zahraničí
Ukrenerho: Ukrajina téměř dokončila opravy svých energetických systémů
Elektrické vedení

Ukrenerho: Ukrajina téměř dokončila opravy svých energetických systémů

Ukrajina téměř dokončila opravy svých energetických systémů po ruských náletech na energetickou infrastrukturu a je připravena na nadcházející zimu. Oznámil to dnes šéf společnosti Ukrenerho, která je provozovatelem energetické sítě. Ruské útoky raketami a drony vedly k přerušení dodávek elektřiny a plánovaným výpadkům, které měly omezit spotřebu energie, uvedla agentura Reuters.

„Instalovali jsme všechna zařízení, která jsme měli v plánu, a jsme připraveni na zimní zatížení,“ řekl v rozhovoru se státní televizí šéf Ukrenerho Volodymyr Kudryckyj.

I pro tuto zimu platí podle něj vysoké riziko nových útoků na energetický systém země. Zdůraznil ale, že ukrajinská protivzdušná obrana je nyní mnohem účinnější.

„Víme, jak to (při útoku) vypadá. Pro nepřítele bude velmi obtížné nás překvapit po těch 1200 raketách, které minulou zimu vypálil na energetický systém,“ řekl šéf Ukrenerho.

Tempo letošních oprav bylo podle něj šestkrát až sedmkrát rychlejší než průměrná doba oprav před plnou ruskou invazí v únoru 2022.

Společnost Ukrenerho obdržela na pomoc s opravami ze zahraničí asi 900 milionů eur (22,1 miliardy Kč) a hledá další finance pro nadcházející zimní sezonu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
jiri sekerac
16. září 2023, 00:07

tak co, zautoci rusak nebo ne. Letos se da ale ocekavat reakce. Male uzemi ze hur brani, na velke lepe utoci

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se