Domů
Elektřina
Mercedes vysílá do boje s Teslou vlastní baterie

Mercedes vysílá do boje s Teslou vlastní baterie

Výhoda společnosti Tesla oproti ostatním energetickým společnostem v nabídce baterií pro domácnosti je nesporná. Stačí lehce modifikovat proces výroby a z baterie pro automobily je baterie pro domácnosti. Tesla samozřejmě není jedinou automobilkou vyrábějící elektromobily ve velkém. Nyní přichází Daimler s velmi podobným produktem – německý koncern plánuje ve své domovské zemi nabízet akumulátory pod značkou Mercedes-Benz počínaje zářím tohoto roku.

Stejně jako u Tesly, byly baterie Mercedesu původně navrženy pro automobily, nyní je možné je použít v domácnostech pro akumulaci energie například ze solárních panelů a tu poté využít v době, kdy Slunce nesvítí.

Baterie disponuje kapacitou 2,5 kWh a společnost tvrdí, že je možné zkombinovat až 8 baterií do jednoho celku, což v součtu znamená celkovou kapacitu 20 kWh. Díky tomu by akumulátory mohly být vyjma domácností využity i v menších firmách.

O ceně zatím nepadla ani zmínka a její ohlášení se očekává s bližším představením v září.

Tesla představila své baterie Powerwall na začátku května. K dispozici jsou dva modely o kapacitě 7 resp. 10 kWh se zárukou 10 let s cenou 3000 USD za 7kWh model a 3500 za model s kapacitou 10 kWh, k tomu je navíc nutno přičíst cenu za instalaci a invertor.

Powerwall zaznamenal obrovský zájem a veškerá výrobní kapacita je zarezervována až do poloviny roku 2016.

Komentáře

(1)

David

15. červen 2015, 08:51

No tak myslím, že pro všechny co byli na Intersolaru je jasné, že podobných zpráv by mohlo být asi tak čtyřicetpět. Každá větší či menší firma z oboru od bezejmenných čínských firem přes Viessmanny, Bosche či LG dneska nabízí "domácí baterie" či systémy akumulace. Kapacita se pohybuje u všech podobně, některé mají vydařený design, většina jednotek je skládána z modulů, takže lze lehce dokupovat kWh postupně. Cena taky hodně podobná kolem 1200 EUR/kWh.

Jediný, kdo na veletrhu chyběl byla Tesla - možná proto, že ty baterie zatím ani nevyrábí a dělá akorát velký humbuk. Nelze upřít chytrý PR marketing ala Apple, "srdeční" přístup atd. Nicméně trh už je teď za hranicemi přecpaný domácími energy storage - u nás teda zatím vyrábí jen Fitcraft Energy pokud vím.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.