Domů
Elektřina
innogy odkoupí výrobce fotovoltaických systémů a baterií BELECTRIC

innogy odkoupí výrobce fotovoltaických systémů a baterií BELECTRIC

innogy se stane mezinárodním hráčem na poli fotovoltaických systémů a baterií díky akvizici společnosti BELECTRIC Solar & Battery. Obě společnosti podepsaly smlouvu o koupi akcií, uzavření transakce v hodnotě desítek milionů euro by mělo proběhnout na začátku roku 2017.

V současné době se s uzavřením transakce čeká pouze na schválení ze strany antimonopolních úřadů.

„Skrze innogy vytváříme inovativní, decentralizovanou a udržitelnou energetickou společnosti budoucnosti. Dohodnutá akvizice BELECTRIC Solar & Battery se perfektně hodí do této koncepce. Chytré bateriové systémy činí výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů účinnější a bezpečnější. Akvizicí BELECTRIC získáváme inovativní společnost, která si vytvořila silnou pozici na mezinárodním trhu,“tvrdí Peter Terium, generální ředitel společnosti RWE a innogy.

BELECTRIC Solar & Battery

Společnost BELECTRIC Solar & Battery je součástí holdingu BELECTRIC a zabývá se projektováním, instalací, provozem a údržbou velkých fotovoltaických systémů. Společnost je také aktivní na poli bateriových systémů, mimo jiné nabízí velkokapacitní bateriové systémy na klíč.

Společnost vyvíjí technologie ve vlastních továrnách v Německu a Indii. V rámci svého více než 15letého působení BELECTRIC postavila více než 280 fotovoltaických systémů s celkovým instalovaným výkonem přesahujícím 1,5 GWp. Mimo to provozuje BELECTRIC další fotovoltaické systémy o výkonu více než 1 GWp.

Společnost se zaměřuje na Evropský trh, rostoucí trhy na středním východě a v severní Africe, stejně jako Indii, Jižní Ameriku a USA. V roce 2015 dosáhl upravený zisk EBITDA (zisk před zdaněním, úroky a odpisy) podle BELECTRIC desítek milionů euro.

„Akvizicí BELECTRIC posílíme své schopnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie a získáme rozsáhlou odbornost, stejně jako dlouholeté provozní zkušenosti se solárními technologiemi. Zkušený tým BELECTRIC posune innogy vpřed v sektoru velkých solárních projektů,“ říká Hans Bunting, provozní ředitel sekce obnovitelných zdrojů v innogy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.