Volkswagen objednal komponenty pro své elektromobily v hodnotě 48 mld. USD

DomůČistá mobilitaVolkswagen objednal komponenty pro své elektromobily v hodnotě 48 mld. USD

Německý výrobce automobilů Volkswagen během posledních šesti týdnů dvakrát šokoval automobilový svět. Společnost před šesti týdny zadala objednávky na baterie a komponenty pro elektromobily v celkové hodnotě 25 miliard dolarů. Nyní Volkswagen objednávku téměř zdvojnásobil na 48 miliard dolarů.

Volkswagen objednal baterie a komponenty pro svoji budoucí flotilu elektromobilů a hybridních vozidel v celkové hodnotě 48 miliard dolarů (zhruba 1 bilion korun). Původní objednávka byla přitom poloviční, její hodnota činila 25 miliard dolarů (532 miliard korun). Objednávky míří do tří firem – Samsung SDI, LG Chem a Contemporary Amperex.

„Do roku 2020 chceme našim zákazníkům nabídnout více než 25 nových elektromobilů a více než 20 hybridních vozidel. Do několika let chceme, abychom ve všech regionech a ve všech kategoriích vozidel měli největší flotilu elektromobilů na světě,“ uvedl šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess.

Toto poslední oznámení vyvolává novou debatu, zda by se v Evropě měla postavit továrna na výrobu baterií pro automobilový průmysl. Ulrich Eichhorn, šéf výzkumu a vývoje ve společnosti Volkswagen, uvedl, že do roku 2025 bude Volkswagen potřebovat kapacitu 200 GWh v bateriích ročně. Podle odhadů společnosti Volkswagen bude do roku 2025 celá čtvrtina vyrobených vozidel tvořena elektromobily. To je přibližně 3 miliony elektromobilů ročně.

Volkswagen na téma evropské továrny na výrobu baterií už jednou debatu vyvolal. Ke spolupráci vyzval další německé výrobce automobilů, ale bez úspěchu. O výstavbě továrny uvažovala německá společnost Bosch, ale nakonec padlo rozhodnutí továrnu nestavět. Hlavním argumentem byly vysoké náklady.

Zdroj úvodní fotografie: GreenTechMedia

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují