Domů
Elektřina
Tesla Model S nově umí sama otevřít vrata a vyjet z garáže (video)

Tesla Model S nově umí sama otevřít vrata a vyjet z garáže (video)

Nejnovější verze firmware (7.1) pro elektromobil Tesla Model S a Model X přináší funkci samostatného zaparkování a vyparkování automobilu z garáže, včetně automatického otevření elektrických vrat. Plány Elona Muska ovšem sahají mnohem dál.

Automobilka Tesla přichází po svém „autopilotovi“ s další inovací. Majitelé elektromobilu Tesla Model S a Model X s novou aktualizací firmware již nemusí parkovat svá vozidla do garáže. Před garáží stačí zastavit a vše ostatní ponechat na automobilu samotném. Tesla nyní zvládne otevření elektrických vrat, zaparkování do garáže a vypnutí se.

Nový software umožňuje i opačný proces. Stačí zadat povel na klíčku či smartphonu a vozidlo na svého majitele počká před garáží.

Tap your phone or key and your car will open the garage door, exit, close the door and come to you. Will do same in reverse for unsummon.

— Elon Musk (@elonmusk) 10. Leden 2016

Novou funkci ocení především majitelé úzkých garáží, kteří po zaparkování mají problémy automobil opustit. Model S se svou šířkou bezmála dvou metrů (se sklopenými zrcátky) převyšuje tento rozměr například u nové Octavie o 15 cm.

Tesla se tak zařadila vedle technologiemi překypujících BMW řady 7 a Mercedesu třídy E, které tuto technologii představily u nejnovějších verzí svých modelů.

Plány Elona Muska sahají mnohem dál

Nebyl by to Elon Musk, kdyby se v jeho hlavě nerodily přelomové myšlenky. Technologii přivolání automobilu ke svému majiteli chce dovést k dokonalosti. V příspěvku na svém twitteru uvedl, že v horizontu dvou let by měla být Tesla schopna dorazit sama za svým majitelem kamkoliv, pokud je toto místo dosažitelné po souši a není potřeba překročit státní hranici.

In ~2 years, summon should work anywhere connected by land & not blocked by borders, eg you’re in LA and the car is in NY — Elon Musk (@elonmusk) 10. Leden 2016

V příspěvku na svém blogu automobilka uvádí nejenom možnost přesunutí automobilu kamkoliv v rámci jedné země bez přítomnosti řidiče, ale navíc schopnost se cestou sama dobít a sesynchronizovat čas příjezdu s kalendářem majitele.

Komentáře

(3)

Tomas Jirka

11. leden 2016, 14:40

To se mi zatracene libi :)

Audi toto predstavilo v konceptu A3 e-tron, ale do seriove vyroby to, myslim, nepustilo, ale hodne se na takovehle vymozenosti tesim: predstava, ze prijedu kamkoliv a auto si samo zaparkuje se mi fakt libi, a nejde jen o pohodli doma, kde se presune do garaze a zacne se nabijet, mc se mi libi take projekty automatizovanych parkovist bez pristupu lidi, kde by se diky minimalnim mezeram mohly usetrit pekne decimetry na kazdem parkovacim miste a nikdo by mi neomlatil auto nakupnim kosikem, dvermi ci snowboardem...

Takze jen tak dal s temito technologiemi! :) Ridim velmi rad, ale jen tam, kde opravdu ridim, takze parkovani a dalnice na autopilota mi prijdou nadhernou hudbou budoucnosti, snad blizke... :D

Mojmír Valach

12. leden 2016, 07:05

Samovolný potrat ano, ale zaparkování či dokonce vyparkování velmi připomíná břinkoklapku........

Překlad je úsměvný ...... Jinak zajímavé, díky.....

Jan Budín

12. leden 2016, 10:13

Máte pravdu, Mojmíre, překlad nebyl v tomto případě úplně nejšťastnější. Snad je to po editaci článku lepší.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.