Tesla Model S nově umí sama otevřít vrata a vyjet z garáže (video)

DomůElektřinaTesla Model S nově umí sama otevřít vrata a vyjet z garáže (video)

Nejnovější verze firmware (7.1) pro elektromobil Tesla Model S a Model X přináší funkci samostatného zaparkování a vyparkování automobilu z garáže, včetně automatického otevření elektrických vrat. Plány Elona Muska ovšem sahají mnohem dál.

Automobilka Tesla přichází po svém „autopilotovi“ s další inovací. Majitelé elektromobilu Tesla Model S a Model X s novou aktualizací firmware již nemusí parkovat svá vozidla do garáže. Před garáží stačí zastavit a vše ostatní ponechat na automobilu samotném. Tesla nyní zvládne otevření elektrických vrat, zaparkování do garáže a vypnutí se.

Nový software umožňuje i opačný proces. Stačí zadat povel na klíčku či smartphonu a vozidlo na svého majitele počká před garáží.

Novou funkci ocení především majitelé úzkých garáží, kteří po zaparkování mají problémy automobil opustit. Model S se svou šířkou bezmála dvou metrů (se sklopenými zrcátky) převyšuje tento rozměr například u nové Octavie o 15 cm.

Tesla se tak zařadila vedle technologiemi překypujících BMW řady 7 a Mercedesu třídy E, které tuto technologii představily u nejnovějších verzí svých modelů.

Plány Elona Muska sahají mnohem dál

Nebyl by to Elon Musk, kdyby se v jeho hlavě nerodily přelomové myšlenky. Technologii přivolání automobilu ke svému majiteli chce dovést k dokonalosti. V příspěvku na svém twitteru uvedl, že v horizontu dvou let by měla být Tesla schopna dorazit sama za svým majitelem kamkoliv, pokud je toto místo dosažitelné po souši a není potřeba překročit státní hranici.

V příspěvku na svém blogu automobilka uvádí nejenom možnost přesunutí automobilu kamkoliv v rámci jedné země bez přítomnosti řidiče, ale navíc schopnost se cestou sama dobít a sesynchronizovat čas příjezdu s kalendářem majitele.