Domů
Elektřina
Koridor rychlonabíjecích stanic v USA získal ocenění OSN

Koridor rychlonabíjecích stanic v USA získal ocenění OSN

Společnosti BMW i, Volkswagen a Charge Point získaly za svůj koridor rychlonabíjecích stanic v USA ocenění Momentum for Change udělované Sekretariátem OSN pro klimatické změny (UN Climate Change secretariat). Tato cena je udělována každoročně projektům, které si dávají za cíl bojovat proti klimatickým změnám.

Koridor rychlonabíjecích stanic vznikl na hustě zalidněném východním a západním pobřeží Spojených států amerických. Téměř 100 nabíjecích stanic je rozmístěno na východním pobřeží mezi Washington D. C. a Bostonem, na západním mezi Portlandem, Los Angeles, San Franciscem a San Diegem. Mezi jednotlivými stanicemi je maximální vzdálenost 50 mil (80,5 km).

Stanice jsou vybaveny přípojkou stejnosměrného proudu splňující normy CCS o maximálních výkonech 50, nebo 24 kW. Jsou tak zcela kompatibilní s elektromobily všech značek. V porovnání s podobným projektem, koridorem rychlonabíjecích stanic Berlín – Mnichov,  nebylo cílem jen spojit konkrétní města. Nabíječky tak nejsou umístěny pouze na dálničních odpočívadlech, ale také u nákupních center a restaurací.

„BMW i podporuje široké spektrum projektů rychlonabíjecích stanic a to po celém světě. Zaměřuje se zvláště na Evropu, jižní Afriku, Čínu a Japonsko. Momentálně se jedná o 30 projektů v 25 zemích světa, kde se s dalšími 50 partnery podílí na vzniku 3000 DC a 1300 AC nabíjecích stanic,“ uvádí v tiskové zprávě bavorská automobilka.

Ocenění Momentum for Change získalo v roce 2015 dalších 15 projektů. Mezi nimi například plán Microsoftu na snížení své produkce CO2 nebo projekt na využití odpadního tepla geotermální elektrárny na San Salvadoru.

zdroj úvodní fotografie: DDOT DC

Komentáře

(1)

jozef heinrich

24. červen 2018, 11:47

prosim opravte si vetu:

Stanice jsou vybaveny přípojkou stejnosměrného proudu splňující normy CCS o maximálních výkonech 50, nebo 24 kW. Jsou tak zcela kompatibilní s elektromobily všech značek

Ak nabijacka ma len CCS (nema chademo), tak urcite nie je kompatibilna s elektromobilmi napr. Nissan Leaf, Kia Soul EV, Mitsubishi iMiev.

Dakujem

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.