Domů
Elektřina
ČEZ očekává v roce 2015 zvýšení výroby svých uhelných elektráren

ČEZ očekává v roce 2015 zvýšení výroby svých uhelných elektráren

ČEZ očekává v roce 2015 zvýšení výroby elektřiny z loňských 63,1 TWh, kdy zaznamenal snížení své výroby částečně kvůli teplé zimě, na hodnotu 69 TWh. Na zvýšení výroby se má podílet očekávané 18% zvýšení produkce uhelných elektráren. Nárůst má být způsobem na jedné straně spuštěním nadktirického bloku v Ledvicích o výkonu 660 MW a na straně druhé dokončením rekonstrukce na elektrárně Prunéřov. Současně je očekáván nárůst výroby jaderných elektráren o 5 % na hodnotu 31,7 TWh díky zvýšení výkonu druhého bloku v JE Temelín o 22 – 24 MW a díky plánovanému zkracení odstávek JE.

ČEZ dále dle informací od zahraničního serveru Platts uvedl, že již prodal přibližně 70 % očekávané produkce elektřiny pro rok 2016 za průměrnou cenu 35,5 EUR/MWh. Pro rok 2017 bylo prozatím prodáno 33 % očekávané výroby elektřiny, a to za průměrnou cenu 34,5 EUR/MWh.

ČEZ je nyní velmi aktivní, co se týče zájmu o zahraniční aktiva. Velmi diskutovaný je jeho zájem o 66% podíl ve společnosti Slovenské elektrárne, který prodává zadlužený italský Enel. Enel v nedávném prohlášení oznámil, že očekává nabídky do 9. května 2015. ČEZ projevil také zájem o uhelné elektrárny německého Vatenfallu.

Jak jsme Vás informovali ve včerejším článku, aktuálním tématem pro ČEZ je také potřeba prodloužení licence pro první blok JE Dukovany. Licence je platná do konce letošního roku.

 

Zdroj úvodní fotografie: www.cez.cz

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Nízká hladina řeky Rýn komplikuje dopravu i výrobu elektřiny. V následujících dnech voda ještě klesne, tvrdí odborníci
17. srpen 2022, 07:14
Česko je jednou z mála zemí světa, které elektřinu účtují tak, že je to nevýhodné pro malovýrobce
16. srpen 2022, 17:14
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se