Domů
Elektrárny ve světě
JE FitzPatrick je po netradiční výměně paliva opět v provozu

JE FitzPatrick je po netradiční výměně paliva opět v provozu

Jaderná elektrárna FitzPatrick ve státě New York je po odstávce spojené s výměnou paliva opět v provozu. Nové jaderné palivo ovšem nepořídil současný provozovatel elektrárny, ale společnost, která by měla elektrárnu převzít v druhé polovině roku.

Společnost Entergy, dosavadní provozovatel 838MW jaderné elektrárny FitzPatrick, oznámila její opětovné uvedení do provozu po 45 dní dlouhé odstávce. Během odstávky byla vyměněna zhruba třetina paliva a zároveň byla provedena údržba a modernizace zařízení, která elektrárně zajistí další bezpečný provoz.

Původně měla být elektrárna trvale odstavena v lednu tohoto roku, ovšem Entergy se dohodla se společností Exelon, že elektrárnu odkoupí a bude ji provozovat dál. Součástí dohody bylo mimo jiné i to, že nový provozovatel zajistí pro elektrárnu nové palivo. Na všech pracích při odstávce tak pracovali dohromady pracovníci obou společností.

„Bylo povzbuzující vidět techniky společnosti Exelon pracovat po boku zaměstnanců elektrárny FitzPatrick. Tato odstávka byla velice důležitá, protože jejím výsledkem bude zachování stovek pracovních míst, a to nejen přímo v elektrárně,“ uvedl Chris Mudrick, senior vice-president společnosti Exelon.

Převod na nového majitele

Na konci minulého roku potvrdily americké úřady, konkrétně New York State Public Service Commission a Federal Energy Regulatory Commission, převod vlastnických práv elektrárny FitzPatrick společnosti Exelon. Prodloužený provoz znamená zachování 600 pracovních míst, v případě odstávek a údržby zařízení pak na elektrárně pracuje dalších 2000 pracovníků.

Entergy očekává, že Nuclear Regulatory Commission již brzy rozhodne o převodu licence a rezervního fondu na vyřazení elektrárny z provozu na nového vlastníka společnost Exelon.

Elektrárna je pro stát New York důležitým zdrojem, zejména v souvislosti s plánovaným odstavením jaderné elektrárny Indian Point, za kterou New York zatím nenašel výkonovou náhradu.

Zdroj úvodního obrázku: wrvo.org

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se