Má-li americké město New York dosáhnout svých plánovaných cílů na snížení emisí skleníkových plynů, musí nahradit provoz některých svých špičkových parních elektráren bateriovými systémy. To vyplývá z nově uveřejněné studie konzultantské společnosti Stratgen Consulting.

Jako mnoho států a regionů světa si i americký  stát New York stanovil environmentální cíle na snížení svého negativního vlivu na životní prostředí. V konkrétním případě tohoto státu ležícího na východním pobřeží USA jde o snížení emisí skleníkových plynů o 80 % do roku 2050 a zvýšení podílu obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny na 50 % do roku 2030.

K dosažení těchto cílů má být využito hlavně zvýšení energetické účinnosti v domácnostech a průmyslu, instalace nových offshore větrných elektráren a zachování jaderné energetiky (ta se ale zde nepočítá mezi obnovitelné zdroje energie, pozn. red.). Dle nově zveřejněné studie by New Yorku mohlo pomoci také využití bateriových systémů.

Dle studie New York City´s Aging Power Plants: Risks, Replacement Options, and the Role of Energy Storage vypracovanou konzultantskou společností Stratgen Consulting je možné dosáhnout snížení emisí skleníkových plynů ve městě New York nahrazením zastaralých fosilních špičkových zdrojů bateriovými systémy.

Do 5 let dosáhne konce životnosti téměř třetina výrobní kapacity

V nejbližších 5 letech dosáhne konce své životnosti 2860 MW new yorkských elektráren s parní nebo spalovací turbínou. To představuje 30 % tamní výrobní kapacity. Jejich náhradou by měly být obnovitelné zdroje kombinované s bateriovými systémy.

Dle studie provoz několika starých špičkových fosilních zdrojů v NY stojí zákazníky na platbách 268 miliónů dolarů ročně.

„Jak se stát New York postupně přibližuje ke splnění svých cílů na dosažení 50 % výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030 a snížení emise skleníkových plynů o 80 % do roku 2050, stále častěji vyvstává otázka, jak zajistit stabilitu elektrizační sítě, pokud se již nemůžeme spolehnout na fosilní zdroje,“ uvedl William Acker, výkonný ředitel New York Battery and Energy Storage Technology Consortium.

Zdroj úvodní fotografie: Younicos

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *