Doosan dodá do Aberdeenu 3 kogenerační jednotky na bázi palivových článků

DomůElektřinaDoosan dodá do Aberdeenu 3 kogenerační jednotky na bázi palivových článků

Britská společnost Doosan Babcock byla vybrána, aby dodala nízkoemisní zdroje pro výrobu elektrické energie, tepla a chladu pro nové Aberdeen Exhibition and Conference Centre (AECC). Doosan Bancock vybuduje energetické centrum, kam dodá tři kogenerační jednotky na bázi palivových článků.

Britské město Aberdeen vybuduje nové konferenční centrum a výstaviště (AECC – Aberdeen Exhibition and Conference Centre) za 406 milionů dolarů. Součástí areálu o celkové rozloze 61 hektarů bude energetické centrum s třemi kogeneračními jednotkami.

Kogenerační jednotky dodá britská společnost Doosan Babcock. Každá kogenerační jednotka na bázi palivových článků Doosan Purecell Model 400 bude mít instalovaný elektrický výkon 440 kWe a instalovaný tepelný výkon 450 kWt. Vzniklé energetické centrum bude sloužit pro zásobování AECC elektrickou energií a teplem a jeho součástí bude i chladicí systém. Celkový instalovaný elektrický výkon bude 1320 kWe a tepelný výkon bude 1350 kWt.

Radní města Aberdeen Jenny Laing řekla: „Jsem potěšena, že Doosan Babcock poskytne inovativní řešení pro nové AECC. Toto místo bude fantastickým přínosem pro město Aberdeen a pro jeho strategický plán Strategic Infrastructure Plan a je skvělé, že zkušená společnost Doosan Babcock bude jeho součástí.“

Palivové články Doosan Purecell Model 400 jsou flexibilní z hlediska spotřeby paliva a můžou pracovat na zemní plyn z celostátní rozvodné sítě, na bioplyn nebo na vodík. Celý systém je navržen pro napájení větších komplexů, jako jsou datová centra, průmyslové provozy a mikrosítě.

Generální ředitel Doosan Babcock Andrew Hunt řekl: „AECC a energetické centrum prospěje hned v několika směrech jak skotskému hospodářství a životnímu prostředí, tak jako průkopnický příklad toho, jak města a podniky mohou účinně plnit enviromentální cíle.“

Zdroj úvodní fotografie: Doosan Babcock

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Přenosová soustava 3D
Prohlédněte si v názorné mobilní aplikaci, jak funguje česká přenosová soustava!
Web podporují