Export koksovatelného a energetického černého uhlí z USA dosáhl v loňském roce 49,2 milionů tun, což je zhruba o 27 % méně než v roce 2015. Nízký export je důsledkem nízké ceny černého uhlí na světových trzích, která v první polovině loňského roku spadla až na devítiletá minima. S rostoucí cenou v druhé polovině roku 2016 začal export z USA opět růst.

Spojené státy americké si v loňském roce připsaly nejnižší export uhlí od roku 2006. Podle zahraničního serveru Platts dosáhl celkový export koksovatelného a energetického (bitumenového a sub-bitumenového) černého uhlí z USA zhruba 49,2 milionů tun a meziročně tak poklesl o 26,9 %.

Díky rostoucí ceně černého uhlí na světových trzích v druhé polovině roku 2016 americký export v posledních měsících začal významně posilovat a v prosinci dosáhl 7,2 milionů tun, což byl největší měsíční export od října 2014. Ve srovnání s listopadem došlo v prosinci k téměř 21% nárůstu a ve srovnání s říjnem 2015 dokonce k nárůstu o 63,6 %.

Největším dovozcem bylo Nizozemsko

Většinu amerického vývozu černého uhlí představoval v loňském roce export koksovatelného uhlí, který dosáhl 37,1 milionů tun, tedy zhruba 75 % celkového exportu.

Největším dovozcem koksovatelného černého uhlí z USA byla v roce 2016 Brazílie, která importovala 6,2 milionů tun, což bylo o 0,6 milionu tun více než v roce 2015. Druhým největším dovozcem amerického koksovatelného uhlí bylo Nizozemsko s importem 3,7 milionů tun.

Nizozemsko bylo zároveň s 5,5 miliony tun největším dovozcem amerického bitumenového uhlí. Ve srovnání s rokem 2015 tak do země tulipánů putovalo o 2,2 milionů tun bitumenového uhlí méně. Dalšími velkými dovozci bitumenového uhlí byly Indie (2,4 milionů tun) a Německo (1,7 milionů tun).

Export sub-bitumenového uhlí, který dosáhl v roce 2016 2,3 milionů tun, mířil z velké části do Mexika (1,6 milionů tun). Druhým největším dovozcem byla Jižní Korea, která importovala z USA 0,4 milionu tun tohoto uhlí.

Štítky: uhlíUSA

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *