Domů
Elektřina
KB: Financování energetických úspor nebylo nikdy výhodnější
Komerční sdělení
úsporná žárovka, autor: david pacey

KB: Financování energetických úspor nebylo nikdy výhodnější

Energetická náročnost českého průmyslu je odhadována na více než trojnásobnou ve srovnání s průměrem EU-15. Zavádění energetických úspor ve firmách nemusí být jen řešením pro splnění legislativních povinností, ale i cestou ke zvýšení konkurenceschopnosti. Tuzemským firmám se nyní zásluhou Komerční banky otevírá nečekaný zdroj mimořádně výhodného financování v podobě úvěru EuroEnergie.

Nabídka pouze u Komerční banky

Komerční banku (KB) vybrala Evropská investiční banka (EIB) jako jediného poskytovatele programu na zvýhodněné financování energeticky úsporných projektů v ČR. Spuštění nabídky úvěrového programu EuroEnergie navazuje na evropskou iniciativu PF4EE – Private Finance for Energy Efficiency (Soukromé finance pro energetickou účinnost), která přináší firmám snazší realizaci energetických úspor.

Zelená úsporám pro firmy

Úvěr je určen zejména pro malé a střední podniky, které připravují nebo zvažují investice do energetických úspor. Těmi mohou být například zateplení, rekonstrukce vytápění nebo vzduchotechniky, využití odpadního tepla či obnova výrobního zařízení s nižšími nároky na energie. Navíc je možné úvěr kombinovat s dotačními tituly, především s programem OPPIK (Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost) – Úspory energie. Kvalifikační kritéria pro využití úvěru jsou poměrně jednoduše splnitelná, tedy uspořené náklady na energie dosahují alespoň 50 % investičních nákladů. Indikací pro využití zvýhodněného financování je rovněž doporučení energetickým auditem či posudkem.

Záruka EIB a levnější úvěr

Úvěr EuroEnergie představuje pro firemní klienty financování s 80% zárukou EIB. Díky sníženým rizikovým nákladům banky dostanou firmy další výhodu v podobě nižší úrokové sazby o 0,3 %. V kombinaci s programem na podporu zaměstnávání mladých lidí může úrokové zvýhodnění dosáhnout až 0,4 %. Horní hranice poskytnutého financování na jeden projekt činí až 136 milionů Kč, dolní začíná na jednom milionu Kč. Splatnost úvěru je až 15 let a celkový objem alokovaných prostředků na zvýhodněné financování činí pro následující dva roky 75 milionů EUR (cca 2 miliardy Kč).

EuroEnergie – úvěr plus komplexní odborný servis

Všem klientům je KB připravena poskytnout specializované poradenství prostřednictvím týmu odborníků na energetiku, včetně zprostředkování kontaktů na partnerské společnosti zabývající se energetickými úsporami. Firmám jsou k dispozici rovněž specialisté KB EU Point, kteří poradí, jak získat vhodné dotace nebo zajistí samotné zpracování žádosti o dotaci.

Program EuroEnergie využívá výhod Evropské Unie v programu LIFE.

Bližší informace, a to nejen o novém produktu EuroEnergie, ale o všem, co Komerční banka nabízí v oblasti energetických úspor, získáte od svého bankovního poradce nebo na bezplatné infolince 800 521 521.

Příklady energetických úspor financovaných úvěrem EuroEnergie:

 • instalace systému měření a regulace,
 • zavedení či optimalizace energetického managementu, nákup energií,
 • zateplení budov včetně výměny oken a dveří,
 • optimalizace systému osvětlení,
 • technologická záměna paliv, využití odpadního tepla,
 • rekonstrukce a modernizace topného systému, systému chlazení, úpraven vody,
 • obměna technologie či její části za novou, energeticky méně náročnou na jednotku produkce.
 • Komentáře

  (0)

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
  Vyžadované informace jsou označeny *
  Pravidla diskuze
  Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
  Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
  Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
  Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
  V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
  OM Solutions s.r.o.
  Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
  Třebíč
  IČ: 02682516
  SOCIÁLNÍ SÍTĚ
  © 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.