První německá aukce na podporu vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla by se měla uskutečnit v prosinci tohoto roku. Účastnit se jí budou jednotky o instalovaném výkonu od 1 do 50 MWe. Německo si od podpory slibuje nárůst výroby z KVET do roku 2020 ze současných 77,5 TWh na 110 TWh ročně.

Německé ministerstvo energetiky dle zahraničního zdroje zveřejnilo další podrobnosti k plánovaným aukcím na podporu kombinované výroby elektřiny a tepla s instalovaným výkonem do 50 MWe. První aukce by se měla uskutečnit v prosinci tohoto roku s tím, že nabídka podpory bude vypsána pro 100 MWe výkonu. Ministerstvo dle návrhu nařízení plánuje vypisovat dvě 100MW aukce ročně.

Podporu již schválila Evropská komise

Nový zákon na podporu KVET byl v Německu schválen již na konci roku 2015 a Evropská komise jej schválila na konci října 2016. V návaznosti na rozhodnutí Komise byl pak přeložen návrh ministerského nařízení, které se nachází v konzultačním procesu – ten skončí v červnu.

Nový systém podpoří zejména nové plynové jednotky, které nahradí starší jednotky spalující uhlí, tyto již nebudou tímto mechanizmem dále podporovány. Zároveň umožňuje zavedení výše uvedených aukcí na podporu jednotek s instalovaným výkonem 1 až 50 MWe.

Potenciál instalovaného výkonu je téměř 50 GWe od těch největších jednotek, mezi které patří 900 MWe jednotka v Mannheimu, až po mikro zdroje. Německo plánuje dosáhnout výroby z KVET 110 TWh v roce 2020 a 120 TWh v roce 2025. Pro srovnání, v roce 2016 se výroba dle německého statistického úřadu vyšplhala na 77,5 TWh.

Výrobu dle jednotlivých typů zdrojů nejen v Německu můžete nově přehledně sledovat zde.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *