Domů
Akumulace energie
Nový systém akumulace StorEdge má být kompatibilní s Powerwallem Tesly

Nový systém akumulace StorEdge má být kompatibilní s Powerwallem Tesly

Systém pro akumulaci elektrické StorEdge společnosti SolarEdge Technologies je nyní mezinárodně dostupný. Tento systém byl nasazen do provozu v mnohých oblastech světa již ke konci roku 2015. Systém by měl být rovněž kompatibilní s úložištěm Powerwall od Tesly.

Systém StorEdge je dle výrobce kompatibilní i s domácími bateriemi Powerwall od Tesly a podporuje tzv. Time-of-Use (TOU) management. Tato funkce podporuje spotřebu energie mimo energetickou špičku a ve špičce se naopak snaží odběr ze sítě efektivně snížit. Systém slouží rovněž jako energetická záloha, která zajišťuje napájení domácnosti v případě výpadku elektrické energie.

Schéma systému StorEdge. Zdroj: solaredge.com

Klíčovým prvkem systému je chytrý měnič elektrické energie, který monitoruje produkci elektrické energie z panelů, spotřebu domácnosti a možnosti ukládání. Systém společnosti SolarEdge by měl domácnostem umožnit profitovat z efektivnější produkce, vyšší energetické zabezpečenosti a jednoduché údržby.

„S rozvojem trhu solární energie a programů podpory se zvyšuje potřeba inovativních řešení, která umožní vytvořit rovnováhu mezi lokálními solárními zdroji a skladováním energie. Jakožto přední globální společnost v oblasti měničů je SolarEdge odhodlána přispívat prosperujícímu solárnímu průmyslu svými produkty, jakým je například StorEdge.“

Lior Handelsman, viceprezident a spoluzakladatel SolarEdge.

Systém StorEdge je v současnosti dostupný v USA, Evropě, Austrálii a Jižní Africe.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se