Domů
Elektřina
Praha vypíše veřejné zakázky na dodávky elektřiny a zemního plynu
zemní plyn

Praha vypíše veřejné zakázky na dodávky elektřiny a zemního plynu

Elektřina
Bez komentáře
15. září 2017, 08:34
ČTK

Hlavní město vypíše dvě veřejné zakázky na dodávky energií pro instituce hlavního města. V elektronické aukci bude hledat dodavatele zemního plynu a elektřiny na roky 2018 až 2020. Záměry dnes schválilo zastupitelstvo Prahy. Aktuálně platné smlouvy na dodávku plynu a elektřiny byly uzavřeny na jeden rok.

Na rok 2016 město vybíralo dodavatele energií na komoditní burze. Současný výklad zákona o veřejných zakázkách ale neumožňuje nakupovat přes burzy, proto bude magistrát hledat dodavatele prostřednictvím elektronické aukce.

Výše ceny dodávek energií se bude odvíjet od aktuálních cen komodit. Praha za loňský rok zaplatila za dodávku zemního plynu 43,3 milionu korun a za elektřinu 44 milionů korun.

Pražský magistrát je podle usnesení ze září 2015 centrálním zadavatelem, který zajišťuje dodávky energií pro instituce, jež zřizuje. Uvedené veřejné zakázky se tak týkají dodávky elektřiny a plynu do škol, divadel, galerií, domů dětí či zařízení pro seniory.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516