Domů
Elektřina
Předseda rady ERÚ kvůli sporům odstoupí z funkce, ke stejnému kroku vyzval i zbylé členy
Zdroj: ČEPS

Předseda rady ERÚ kvůli sporům odstoupí z funkce, ke stejnému kroku vyzval i zbylé členy

Předseda rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Vratislav Košťál se rozhodl ke 30. listopadu odstoupit z funkce a vyzval k tomu i další členy rady. Důvodem jsou podle něj spory v radě, které vedení úřadu paralyzují. ČTK to dnes oznámil Košťál v tiskovém prohlášení. Rada ERÚ je pětičlenná a podle Košťála tři členové rady nerespektují jeho vedoucí pozici. To mu znemožňuje uskutečnit vize dosažení optimálních cen energií, uvedl.

Košťál s dalším členem rady Rostislavem Krejcarem nepodepsali cenové rozhodnutí, jež stanovuje ceny v elektroenergetice pro rok 2019.

„Nemohu a nechci již dále přihlížet nevstřícnosti a bojkotu většiny tří členů rady ERÚ, akceptovat mé zákonné postavení jako osoby, která má řídit činnost rady ERÚ na základě principů demokratického vládnutí a zákonnosti,“ sdělil předseda rady.

Krejcar ve středu popřel, že by důvodem nepodepsání cenového rozhodnutí bylo vyústění dlouhodobých sporů mezi členy rady.

ERÚ v úterý oznámil, že regulovaná část ceny elektřiny pro domácnosti vzroste v průměru o 2,2 procenta, u plynu regulované ceny pro maloodběratele klesnou o 2,5 procenta. Podle analytiků mohou některým lidem náklady na energie vzrůst až o několik tisíc korun ročně.

Komentáře

(3)

Petr

29. listopad 2018, 14:10

To je teda další sebestředný dobroser.

Hlavně, že za diktátorský režim kritizoval tenkrát předsedkyni Vitáskovou, tak byl změněn systém na skutečně demokratický, a naráz mu když je předsedou sám vadí, pokud je většina proti němu.

Hlavním úkolem takového předsedy je, aby vedl a kontroloval procesy a poctivost hlasování, a né prosazoval svůj názor, pokud se prokáže jako menšinový.

petr

29. listopad 2018, 18:20

máte svatou pravdu osobně jsem s ním jednal a je to totální blb

Marek

30. listopad 2018, 15:53

Rok se nám nová rada ERÚ na všech energetických konferencích v tuzemsku poctivě představovala. Než stihla nová rada něco udělat či změnit, tak se pro jistotu rozhádala. Tato situace je další prohrou ERÚ.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.