Domů
Společnosti ve světě
Siemens investuje 200 milionů eur do Německé továrny na větrné elektrárny

Siemens investuje 200 milionů eur do Německé továrny na větrné elektrárny

Přibližně 220 milionů eur investuje Siemens do výstavby továrny na komponenty pro offshore větrné elektrárny. Závod se bude nacházet 100 kilometrů severně od Brém v severoněmeckém přístavním městě Cuxhaven. Vyrábět se v něm budou gondoly pro novou generaci větrných elektráren známých pod označením D7.

Siemens plánuje zahájit stavbu v průběhu tohoto roku. První hotová gondola pro elektrárnu s výkonem 7 MW má potom opustit továrnu v polovině roku 2017.

Odborníci budou žádaní!

Tento podnik se tak stane jedním z nejvýznamnějších výrobních závodů společnosti Siemens postavených během posledních let v Německu, když nabídne práci až pro 1000 kvalifikovaných pracovníků.

Vysoký význam tohoto segmentu energetiky pro naše západní sousedy dokládají také slova generálního ředitele společnosti Joe Kaesera, který na  toto téma řekl:

„Rozvoj offshore větrných elektráren v Německu, respektive v celé Evropě, představuje obrovskou příležitost pro region na pobřeží Severního moře i pro celou společnost Siemens.“

Zastavěná plocha závodu bude 170 000 čtverečních metrů (zhruba 23 fotbalových hřišť). Díky přístavu ležícímu v těsné blízkosti továrny bude možné vyrobené elektrárny okamžitě nakládat na transportní plavidla. Tato plavidla následně převezou větrné elektrárny do místa na mořské hladině určeného pro jejich provoz, čímž se eliminují vysoké náklady na pozemní dopravu.

V továrně bude kompletován generátor, hlava rotoru a všechny vnitřní systémy od převodovky až po motory ovládající natáčení lopatek i celé gondoly.

Dalším důležitým výrobním závodem Siemensu ve výstavbě je továrna na rotorové lopatky v britském Hullu, která má být také uvedena do provozu v roce 2017.

Továrna na rotorové lopatky v Hullu bude vyrábět až 600 kusů ročně. Zdroj fotografií: www.siemens.co.uk

Oba tyto závody ještě upevní postavení Siemensu jako světové jedničky v offshore větrných elektrárnách. Do letošního srpna prodal německý kolos zhruba 3 100 turbín, celkový instalovaný výkon mořských větrných elektráren společnosti Siemens je 4,7 GW v 1  470 větrných turbínách rozmístěných v mořích a oceánech po celém světě.

Štítky:OZE
VTE
Siemens

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se