Domů
Elektřina
Zisk i tržby firmy Carbounion Bohemia loni klesly o 30 procent

Zisk i tržby firmy Carbounion Bohemia loni klesly o 30 procent

Elektřina
Bez komentáře
27. květen 2018, 15:32
ČTK

Čistý zisk i tržby společnosti Carbounion Bohemia, která je mateřskou společností skupiny Carbounion obchodníka s uhlím a elektřinou Petra Pauknera, loni meziročně klesly o 30 procent. Vyplývá to z výroční zprávy firmy, zveřejněné ve Sbírce listin.

Čistý zisk společnosti se meziročně snížil z 133,1 na 93,1 milionu korun. Tržby za prodej zboží, výrobků a služeb klesly z 5,5 na 3,8 miliardy korun. Obrat společnosti činil 3,9 miliardy korun, proti předloňsku to bylo taktéž téměř o 30 procent méně. Důvodem poklesu byla podle firmy mimo jiné zvyšující se konkurence na trhu.

„Konkurence na trhu konečných zákazníků je ochotna podstupovat značné riziko a předkládat nabídky pod úrovní nákladů v momentu kalkulace ceny. Z tohoto důvodu, ale zejména z důvodu nečekaně silné zimy v měsících leden a únor 2017, se nepodařilo v oblasti retailu (maloobchodní prodej) docílit vyšších marží,“ sdělila ve zprávě firma.

Skupina Carbounion obchoduje s hnědým uhlím v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Polsku. Druhým nejdůležitějším pilířem činnosti je obchod s elektrickou energií.

„V oblasti velkoobchodu s pevnými palivy budeme i nadále pokračovat v úspěšné a dlouhodobé spolupráci s českými hnědouhelnými producenty, a to zejména při vývozu českého hnědého energetického i tříděného uhlí na Slovensko, do Maďarska a do dalších zemí jihovýchodní Evropy,“ uvedla společnost.

„V závislosti na poptávce bychom chtěli pokračovat v importu černého uhlí z Polska a Ruska do České republiky a na Slovensko. V oblasti velkoobchodu s elektrickou energií by chtěla skupina udržet svoji pozici,“ dodala firma.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala na konci letošního dubna Carbounion Bohemia elektřinu 11.362 a plyn 1403 zákazníkům. Největší alternativní dodavatel energií v Česku, společnost Bohemia Energy, podle OTE ve stejnou dobu dodával elektřinu zhruba 388.000 a plyn přes 192.000 odběratelů.

Kromě Carbounion Bohemia patří do skupiny Carbounion dodavatel Carbounion Komodity, obchodník s hnědouhelnými palivy Emeran 1860, společnost Humatex, která se zabývá těžbou a fyzikální i chemickou úpravou oxyhumolitu, přepravní firma Carbosped, elektromontážní společnost Union Grid a slovenská Carbounion Slovakia.

Paukner vlastní také fotbalový klub Dukla Praha. Letos oznámil, že ho po pěti letech, kdy mu patřil, zřejmě prodá.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Francie chce znárodnit EDF. Akcie energetické společnosti prudce rostou
6. červenec 2022, 16:19
Photon Energy: prodej elektřiny na burze je lepší než pevné výkupní ceny
6. červenec 2022, 07:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se