Volkswagen investuje do ekologičtější výroby elektřiny a tepla

DomůEmise CO2Volkswagen investuje do ekologičtější výroby elektřiny a tepla

Volkswagen uzavírá své dvě hlavní elektrárny v německém Wolfsburgu se snahou snížit emise oxidu uhličitého. Společnost zároveň podle svého předsedy představenstva odmítla prodej dosluhující uhelné technologie, aby nemohla být znovu využita jinde ve světě. 

Obě elektrárny provozované ve Wolfsburgu společností Volkswagen AG zásobují elektrickou energií a teplem závod Volkswagen, ale také dodávají teplo pro město Wolfsburg.

Výrobní závod ve Wolfsburgu by měl být do roku 2022 plně poháněn elektřinou vyrobenou ze zemního plynu. Podle plánů na rekonstrukci budou uhelné kotle nahrazeny systémem plynových a parních turbín a třemi plynovými kotli. Celá rekonstrukce by měla stát 400 milionů EUR.

Úspěšná rekonstrukce by vedla ke snížení emisí ve městě Wolfsburg o 1,5 milionu tun ročně, což odpovídá snížení o téměř 60 % ve srovnání se současným stavem. Pro celou skupinu Volkswagen se to promítá do globálního snížení emisí CO2 o 15 %.

Volkswagen zároveň odmítá prodej vysloužilé uhelné technologie, čímž chce docílit její uplné likvidace.

Mimochodem, odmítl jsem nabídky od několika zájemců na koupi našich starých uhelných bloků ve Wolfsburgu s cílem znovu je využít jinde ve světě,“ uvedl předseda představenstva VW Herbert Diess v příspěvku na svém LinkedInu.

Do roku 2025 má Volkswagen v plánu snížit emise celé skupiny Volkswagen o 45% oproti roku 2010.

Štítky: Volkswagen