Domů
Energetika v ČR
Složky záchranného systému nacvičovaly v ČEPS reakci na teroristický útok
Dispečink společnosti ČEPS. Zdroj: ČEPS

Složky záchranného systému nacvičovaly v ČEPS reakci na teroristický útok

Pražští policisté spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému nacvičovali v pátek reakci na teroristický útok v budovách provozovatele tuzemské energetické přenosové soustavy ČEPS na pražském Bohdalci a Chodově. Na webu o tom informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Cílem cvičení podle ní bylo eliminovat pachatele, zajistit evakuaci osob a poskytnout první pomoc zraněným.

Cvičení se účastnily desítky policistů z různých útvarů – zaměstnanci operačního střediska, pohotovostní, speciální a zásahové jednotky, policejní interventi, pyrotechnici a vyjednavači. „Jinými slovy, do cvičení se zapojily všechny útvary, které by situaci řešily v případě reálného útoku,“ uvedla mluvčí. Na místě byli i hasiči a záchranáři.

„Aby se cvičení co nejvíce přiblížilo reálné situaci, nikdo z účastníků nebyl předem seznámen s konkrétní modelovou situací, která v objektu nastane,“ doplnila Siřišťová.

Dispečink čeps
Ilustrační foto

Každý jednotlivý krok pak podle ní sledovali zkušení hodnotitelé a také dokumentační skupina. Hlavním úkolem bylo prověřit spolupráci jednotlivých složek záchranného systému, flexibilitu útvarů, rychlost zásahu a taktiku celého zásahu. „Samotné vyhodnocení bude trvat několik následujících dnů,“ uvedla mluvčí.

Podle bezpečnostního ředitele ČEPS Martina Bílka je spolupráce firmy se složkami integrovaného záchranného systému nezbytným předpokladem zajištění bezpečnosti objektů kritické infrastruktury. „Nyní jsme si již po několikáté společně ověřili, že funguje naprosto bezproblémově,“ uvedl. I podle ředitele pražské policie Tomáše Lercha je spolupráce na vysoké úrovni.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
pr
23. srpen 2021, 20:44

A my bláhoví jsme nepochopili, že potenciálně nebezpečné vedení u Břeclavi je jen šlendrián. Ono se jedná o předem plánované cvičení s mezioborovou působností. Plynaři, kterým v oblasti s potencionálním nebezpečím krokového napětí 400V prochází tranzit zajisté také v případě úspěšné simulace se také rádi seznámí s případným působením VVN na jejich zařízení.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se