Domů
Energetika v ČR
Složky záchranného systému nacvičovaly v ČEPS reakci na teroristický útok

Složky záchranného systému nacvičovaly v ČEPS reakci na teroristický útok

Pražští policisté spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému nacvičovali v pátek reakci na teroristický útok v budovách provozovatele tuzemské energetické přenosové soustavy ČEPS na pražském Bohdalci a Chodově. Na webu o tom informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Cílem cvičení podle ní bylo eliminovat pachatele, zajistit evakuaci osob a poskytnout první pomoc zraněným.

Cvičení se účastnily desítky policistů z různých útvarů – zaměstnanci operačního střediska, pohotovostní, speciální a zásahové jednotky, policejní interventi, pyrotechnici a vyjednavači. „Jinými slovy, do cvičení se zapojily všechny útvary, které by situaci řešily v případě reálného útoku,“ uvedla mluvčí. Na místě byli i hasiči a záchranáři.

„Aby se cvičení co nejvíce přiblížilo reálné situaci, nikdo z účastníků nebyl předem seznámen s konkrétní modelovou situací, která v objektu nastane,“ doplnila Siřišťová.

Ilustrační foto

Každý jednotlivý krok pak podle ní sledovali zkušení hodnotitelé a také dokumentační skupina. Hlavním úkolem bylo prověřit spolupráci jednotlivých složek záchranného systému, flexibilitu útvarů, rychlost zásahu a taktiku celého zásahu. „Samotné vyhodnocení bude trvat několik následujících dnů,“ uvedla mluvčí.

Podle bezpečnostního ředitele ČEPS Martina Bílka je spolupráce firmy se složkami integrovaného záchranného systému nezbytným předpokladem zajištění bezpečnosti objektů kritické infrastruktury. „Nyní jsme si již po několikáté společně ověřili, že funguje naprosto bezproblémově,“ uvedl. I podle ředitele pražské policie Tomáše Lercha je spolupráce na vysoké úrovni.

Komentáře

(1)

pr

23. srpen 2021, 20:44

A my bláhoví jsme nepochopili, že potenciálně nebezpečné vedení u Břeclavi je jen šlendrián. Ono se jedná o předem plánované cvičení s mezioborovou působností. Plynaři, kterým v oblasti s potencionálním nebezpečím krokového napětí 400V prochází tranzit zajisté také v případě úspěšné simulace se také rádi seznámí s případným působením VVN na jejich zařízení.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.