Domů
Evropská Unie
21. energetický kongres ČR: Zrychlí, nebo zpomalí ruský útok na Ukrajinu Green Deal?
Ad
Zdroj: Energetický kongres

21. energetický kongres ČR: Zrychlí, nebo zpomalí ruský útok na Ukrajinu Green Deal?

21. ročník prestižního energetického kongresu, pořádaný společností Business Forum, se uskuteční 24. května 2022 v hotelu Grand Majestic Plaza. Tradičně se zde setkají vrcholoví manažeři a odborníci nejvýznamnějších energetických firem a institucí české energetiky.

Ruský útok na Ukrajinu znamená zásadní historický zlom ve vývoji evropské a české energetiky. Znamená úplný a trvalý odklon od ruské ropy a plynu. Prioritou dneška je energetická bezpečnost a nalezení a dosažení co nejrychlejších a nejefektivnějších řešení, která zajistí dostatek cenově dostupné energie pro průmysl i domácnosti.

Řešení se pomalu začínají rýsovat. Jedním z nich je v České republice mnohými zatracovaný Green Deal znamenající nulovou závislost na fosilních palivech, a tím i vyšší energetickou bezpečnost. Často kritizovaná finanční náročnost „zelených“ řešení je se stoupajícími cenami energií relativizována.

Změní se vlivem ruské agrese vnímání Green Dealu u nás? Zrychlí, nebo zpomalí? Jaká řešení bude preferovat nová česká vláda a která podpoří? Jaký vývoj očekávají přední energetičtí lídři a jak odpoví na nové výzvy a nová rizika? Jaké strategie chystají? Budou realizovány jejich plánované investice? Z jakých zdrojů budou investice financovány a bude jich dost? Jaké otázky dnes řeší teplárny, které se chystaly přejít na plyn nebo na plyn již přešly? Zrychlí výstavba nových větrných a fotovoltaických elektráren? Jak rychle se bude rozvíjet decentralizace a komunitní energetika? Jak se nové trendy odrazí v pohledu regulátora?

S válkou na Ukrajině vyvstávají nejen výše zmíněné otázky, ale celá řada dalších. Pokud vás zajímají odpovědi, určitě přijďte!

Aktuální program kongresu a přihlášku najdete na: www.business-forum.cz

Potřebujete být v obraze ohledně Evropské unie?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti Evropské unie a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Reuters: Polsko usiluje o sankce EU na severní větev ropovodu Družba
25. listopad 2022, 19:31
Vysoké ceny energií nemůže EU vyřešit sama, potřeba jsou i národní opatření
23. listopad 2022, 11:51
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se