Domů
Rychlé zprávy
Čína úspěšně pokračuje ve výstavbě jaderných reaktorů domací konstrukce

Čína úspěšně pokračuje ve výstavbě jaderných reaktorů domací konstrukce

Čínská společnost China General Nuclear (CGN) začala s výstavbou druhého reaktoru typu Hualong-1 (HPR1000) v jaderné elektrárně Fang-čcheng-kang v západní Číně. Společnost CGN chce těmito dvěma reaktory domácí konstrukce typu Hualong-1 demonstrovat svůj pokrok v jaderných technologiích.

Jaderná elektrárna Fang-čcheng-kang se nachází v západní Číně v autonomní oblasti Kuang asi 45 kilometrů od hranic s Vietnamem. V této lokalitě má po jejím dokončení být v provozu celkem 6 jaderných reaktorů. Reaktory č. 1 a č. 2 jsou typu CPR-1000 a jsou v současné době již v provozu. Reaktory č. 3 a č. 4 budou domácí HPR1000 a reaktory č. 5 a č. 6 budou typu AP1000.

Stavba prvních dvou bloků byla zahájena v červenci a prosinci 2010. Blok č. 1 byl připojen do elektrizační soustavy v říjnu 2015 a blok č. 2 byl připojen v červenci 2016.

Stavba bloku č. 3 byla zahájena v prosinci 2015 a blok č. 4 se začal budovat v prosinci 2016. Uvedení do provozu se očekává v roce 2019 resp. v roce 2020.

Jaderná elektrárna Fang-čcheng-kang má sloužit jako reference CGN pro projekt jaderné elektrárny Bradwell B ve Velké Británii a zároveň má demonstrovat nejmodernější čínské jaderné technologie na mezinárodním trhu.

Pozitivní vliv na životní prostředí

Po uvedení bloku č. 3 a č. 4 do provozu budou podle předpokladu 4 bloky ročně dodávat 31,5 TWh elektřiny do čínské přenosové sítě. Vyrobená elektrická energie z jádra ušetří přibližně 10,12 milionů tun uhlí, čímž se sníží emise oxidu uhličitého o 24,86 milionů tun. Dojde také ke snížení emise oxidu siřičitého a emise oxidu dusíku o 400 000 tun.

„Po dokončení bude jaderná elektrárna poskytovat čistou elektrickou energii a stabilní výkon pro ekonomickou zónu Beibu Gulf, a rovněž bude hrát pozitivní roli při kontrole znečišťování ovzduší,“ uvádí CGN.

CGN v současné době provozuje 19 jaderných reaktorů o celkovém instalovaném výkonu 20 380 MWe a ve výstavbě se nachází 9 dalších o výkonu 11 360 MWe.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.