Domů
Jaderné elektrárny
Finská TVO čeká na revizi harmonogramu uvedení do provozu 3. bloku jaderné elektrárny Olkiluoto

Finská TVO čeká na revizi harmonogramu uvedení do provozu 3. bloku jaderné elektrárny Olkiluoto

Finská společnost Teollisuuden Voima Oyj (TVO) očekává, že v srpnu obdrží od konsorcia Areva-Siemens revidovaný harmonogram uvedení do provozu 3. bloku jaderné elektrárny Olkiluoto. Nakládka paliva, která byla naplánována na minulý měsíc, byla zpožděna zejména kvůli pandemii COVID-19. Plný provoz očekávaný v březnu 2021 je opět v ohrožení.

V dubnu společnost uvedla, že opatření, zavedená s cílem zabránit šíření onemocnění COVID-19, by mohla významně oddálit plánované uvedení nového bloku do provozu. V té době uvedla, že byla informována konsorciem Areva-Siemens, že nakládání paliva nebude probíhat podle plánu v červnu. Začátek plánované výroby elektrické energie, která měla začít v březnu 2021, je tak opět v ohrožení. Konsorcium Areva-Siemens uvedlo, že bude aktualizovat plán, jakmile bude znám dopad pandemie COVID-19.

„Nové vedení Arevy připravuje finanční řešení pro dokončení projektu podle připravovaného harmonogramu. TVO také vyjednává s konsorciem Areva-Siemens o podmínkách dokončení. Práce na novém harmonogramu konsorcia Areva-Siemens stále probíhá,“ uvádí TVO.

TVO rovněž uvedla, že nové vedení společnosti Areva aktivně pracuje s podporou všech stran na plánu na zajištění financování. TVO se zúčastnila diskuze o opatřeních konsorcia Areva-Siemens a zastává pozitivní názor k dosahovanému pokroku.

Konsorcium dodavatelů pro 3. blok jaderné elektrárny Olkiluoto – Areva GmbH, AREVA NP SAS a Siemens AG – staví na základě smlouvy na klíč s pevnou cenou. Mají společnou odpovědnost za smluvní závazky až do konce záruční doby. Konsorcium zahájilo výstavbu v roce 2005. Dokončení bloku s reaktorem EPR o elektrickém výkonu 1600 MW bylo původně naplánováno na rok 2009, ale stavbu dostihla mnohá zpoždění.

Společnost TVO získala finskou vládní licenci v březnu loňského roku, nakládání paliva se však zpozdilo kvůli pomalému pokroku v testech systému a problémům s dodávkami náhradních dílů. TVO požádala v dubnu tohoto roku finského jaderného regulátora o povolení nakládky paliva do reaktoru, ale uvedla, že odhaduje, že získání povolení bude trvat několik měsíců.

Zdroj úvodní fotografie: TVO

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.