Domů
Jaderné elektrárny
Jadernou elektrárnu ve Walesu postaví nově ustavená společnost
Jaderna elektrarna Wylfa Newydd. Zdroj: Flickr @ Department of Energy and Climate Change

Jadernou elektrárnu ve Walesu postaví nově ustavená společnost

Společnost Horizon Nuclear Power minulý pátek určila, kdo bude zodpovídat za výstavbu nově plánované jaderné elektrárny Wylfa Newydd. Půjde o společný podnik (joint venture) s názvem Menter Newydd sestávající ze společností Hitachi Nuclear Energy Europe, Bechtel Management Company a JF Corporation. Jde tak o další krok ke splnění plánů v oblasti energetiky a klimatické politiky Spojeného království, které chce svojí energetiku vystavět primárně na bezuhlíkových zdrojích. 

Dle vyjádření Horizon Nuclear Power se mohou společnosti v Menter Newydd pochlubit zapojením do řady velkých infrastrukturních projektů, mezi nimiž byly i dodávky pro více než 170 jaderných elektráren. Hitachi Nuclear Energy Europe například čerpá zkušenosti ze své padesátileté historie s využíváním varných reaktorů a společnost Bechtel byla například zapojena do dokončení jaderné elektrárny ve Watts Bar v americkém Tennesse, která se tak stane první spuštěnou JE v USA v tomto století.

„Toto je významný krok pro jakýkoliv velký a komplexní projekt infrastruktury, který zároveň dává projektu Wylfa Newydd jasnou dynamiku. Rozsah zkušeností společností Hitachi Nuclear Energy Europe, Bechtel a JF přináší do Menter Newydd jistotu včasného dokončení našeho projektu, který bude mít zásadní vliv na energetické zásobování Spojeného království a posílení místní ekonomiky v severním Walesu pro nadcházející desetiletí.“

Duncan Hawthorne, výkonný ředitel Horizon

Británie sází na nové jaderné elektrárny

Horizon Nuclear Power je energetickou společností operující ve Spojeném království, která se zabývá vývojem nových jaderných elektráren. Společnost vznikla v roce 2009 a v roce 2012 byla odkoupena společností Hitachi. Plánem společnosti je vybudovat na dvou místech Spojeného království nové jaderné zdroje s výkonem alespoň 5,4 GW a technologií pokročilých varných reaktorů.

Zapojení společnosti Hitachi do Horizon Nuclear Power. Zdroj: Horizon Nuclear Power

Jedna z plánovaných elektráren by měla stát v oblasti Wylfa Newydd, která se nachází na welšském ostrově Anglesey a druhá z JE pak v oblasti Oldbury-on-Severn, zhruba 10 km od Bristolu. První reaktory by měly být dle plánů společnosti spuštěny v elektrárně Wylfa Newydd již v první polovině dvacátých let.

Úvodní fotografie: vizualizace plánované jaderné elektrárny Wylfa Newydd. Zdroj Flickr @ Department of Energy and Climate Change

Komentáře

(1)

Jan Veselý

23. květen 2016, 12:44

Už mají CfD? A za kolik?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.