Jižní Korea představila kontejnerovou loď poháněnou modulárním reaktorem

Jiří Salavec
Jiří Salavec
20. březen 2025, 13:08
Bez komentáře
jizni-korea-predstavila-kontejnerovou-lod-pohanenou-modularnim-reaktorem

Jihokorejská společnost představila model kontejnerové lodi, která jako svůj pohon používá malý modulární jaderný reaktor (SMR). Cílem nového pohonu je snížení uhlíkové stopy kontejnerové přepravy. Světová lodní doprava za rok spotřebuje zhruba 350 milionů tun fosilních paliv a představuje okolo 3 % světových emisí uhlíku.

Společnost Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (HD KSOE) z Jižní Koreje představila na únorovém americkém summitu model kontejnerové lodi poháněné malým modulárním reaktorem. Společnost počítá s plavidlem pro přepravu 15 tisíc TEU (20stopých lodních kontejnerů).

"HD KSOE posiluje spolupráci nejen s hlavními klasifikačními společnostmi, ale také s mezinárodními regulačními orgány za účelem vytvoření mezinárodních předpisů nezbytných pro komercializaci plavidel s jaderným pohonem," řekl Park Sangmin, vedoucí výzkumu HD KSOE.

Prémiový obsah

Zbytek článku je dostupný pouze pro předplatitele prémiového obsahu. Získejte přístup ke všem prémiovým článkům na oEnergetice.cz.

Měsíčně
99/měsíc
NejvýhodnějšíRočně
89/měsíc
Loading...

Komentáře (0)

Loading